Bejutott a Challenge-kupa elődöntőjébe a Kárpáti

Hatalmas bravúrt hajtott végre az ukrán női kézilabdázás meghatározó csapatának számító HC Kárpáti, hiszen története során először bejutott az egyik rangos európai kupasorozat elődöntőjébe.
A negyeddöntő párosítása előtt talán még a legvérmesebb Kárpáti rajongók sem gondolták volna, hogy kedvenceiknek esélye lesz a továbbjutásra a neves Vardar Szkopje tartalékcsapatával szemben, ám a Macedóniában mutatott lelkes játék és a mindössze háromgólos, 22:19-es vereség mindenképpen bizakodásra adott okot. Ugyanakkor Borisz Petrovszkij mester jól tudta, hogy csapatának csak a legjobb formáját hozva lesz sansza ledolgozni a hátrányát. Ennek megfelelően alaposan bekezdtek a mérkőzés elején a kárpátaljai lányok, akik öt perc alatt háromszor is betaláltak az ellenfél kapujába, míg saját kapujuk érintetlenségét sikerült megőrizni. A folytatásban előbb 7:3-ra, majd a játékrész derekára 10:5-re alakult a mérkőzés állása, s bár már sokkal kiegyenlítettebb lett a találkozó képe, mégis magabiztosan tudta őrizni 5-6 gólos előnyét a Kárpáti. A szünetben végül 14:8-as hazai vezetést mutatott az eredményjelző.
A térfélcserét követően ott folytatódott az összecsapás, ahol az elsőben abbamaradt, Borisz Petrovszkij tanítványai fegyelmezetten védekezve és eredményesen támadva szép lassan felőrölték a vendégeket. Az ungvári együttes Jablonyszka bravúrjainak és a hét találatig jutó Kotnak is köszönhetően magabiztos 28:17-es diadalt aratott, s ezzel bejutott az elődöntőbe.