Copa América: Argentína Brazíliában ült Dél-Amerika trónjára

A labdarúgó Copa América döntőjében Argentína Ángel Di María góljával 1:0-ra győzött az ősi rivális Brazília otthonában. A harmadik helyet Kolumbia szerezte meg Peru 3:2-es legyőzésével.

A címvédő és házigazda Brazília Argentínával küzdött meg a kontinenstorna fináléjában, és mindkét csapat legjobbja első komoly trófeáját szerette volna megnyerni végre a felnőttek között. Messi és Neymar közül utóbbinak ment jobban, de gólt az argentinok szereztek: Rodrigo De Paul keresztlabdáját elvétette Renan Lodi, Ángel Di María pedig pimasz gólt emelt a hazai kapuba a kifutó kapus fölött a 22. percben (0:1).

Brazíliának nem ment túl jól a játék a torna legfontosabb találkozóján, a vendégeknél viszont Gabriel Barbosa és De Paul kihagyott a hajrában egy-egy kisebb, Messi egy elképesztően nagy helyzetet, de belefért: így is megnyerte az ősi ellenfél otthonában a Copa Américát az argentin válogatott. A torna legjobbjának Messit és Neymart választották megosztva.

Messi ezt megelőzően mindegyik döntőjét elbukta Argentínával: 2007-ben, 2015-ben és 2016-ban a Copa Américán, 2014-ben pedig a világbajnokságon kellett beérnie az ezüsttel. Ráadásul az 1993-as Copa América-elsőségük óta mostanáig az argentinok az összes döntőjüket elveszítették, miközben a brazilok ugyanebben az időszakban kétszer nyertek világbajnokságot (1994, 2002) és ötször Copát (1997, 1999, 2004, 2007, 2019) egy-egy elveszített döntő mellett (1998, illetve 1995).

A bronzmérkőzésen Yoshimar Yotún góljával a peruiak szereztek vezetést a szünet előtt, majd a csapatkapitány Juan Cuadrado és Luis Díaz találatával a 66. percben már Kolumbiánál volt az előny. A hajrában előbb Gianluca Lapadula egyenlített, majd Díaz a 94. percben huszonöt méterről a kapuba bombázott, ezzel csapata megszerezte története ötödik bronzérmét a dél-amerikai kontinenstornán (3:2).