Copa América: lendületben a brazilok

Kiegyenlített, magas színvonalú és drámai mérkőzésen a címvédő Brazília 2:1-re legyőzte Kolumbiát a labdarúgó Copa América B csoportjának 4. fordulójában. A mindent eldöntő találatot Casemiro szerezte a találkozó 100. percében. A másik találkozón Ecuador 2:0-s vezetés után 2:2-re végzett Peruval.

A játéknap rangadóján Kolumbia a 10. percben szerezte meg a vezetést Brazília ellen: Luis Díaz gyönyörű mozdulattal lőtt a kapuba. A házigazda brazilok csak a 78. percben tudtak egyenlíteni Roberto Firmino révén. Úgy tűnt, hogy 1:1 marad az eredmény, amikor a 13 perces hosszabbítás vége felé, a 100. percben Neymar szögletét Casemiro közelről a kapuba fejelte, és ezzel megnyerte a meccset a braziloknak.

Casemiro 100. percben lőtt gólja (99:22-nél) nem a legkésőbbi találat a torna történetében. A chilei Arturo Vidal szintén a 100. percben, de néhány másodperccel később szerzett gólt (99:48). A csoport másik mérkőzésén Ecuador hiába vezetett már két góllal is, a második félidő elején Peru percek alatt egyenlített, és a továbbiakban már nem is változott az eredmény. A csoportot a százszázalékos brazilok vezetik kilenc pontjukkal, míg Kolumbia eddig négy pontot gyűjtött. A Selecao (Brazília nemzeti tizenegye) előző két mérkőzésén Perut (4:0) és Venezuelát (3:0) gázolta el. A csoportból az első négy helyezett jut tovább a dél-amerikai kontinenstorna kieséses szakaszába.

Az A csoportot a 7 pontot gyűjtő Argentína vezeti, mögöttük pedig az 5 pontos Chile, a 3 pontot gyűjtő Paraguay, és a csupán 1 pontos Uruguay van továbbjutó helyen. A csoport sereghajtója a pont nélkül álló Bolívia. Messiék eddig csupán három gólt szereztek, de ez is elég volt ahhoz, hogy két győzelmet (1:0 Uruguay és Paraguay ellen is) és egy döntetlent (1:1 Chile ellen) érjenek el. A 4. fordulóban Bolívia–Uruguay és Chile–Paraguay mérkőzéseket rendeznek.

Copa América, 4. forduló:

B csoport: Brazília–Kolumbia 2:1

Ecuador–Peru 2:2

A csoport állása: 1. Brazília 9 p. (9:1), 2. Kolumbia 4 (3:4), 3. Peru 4 (4:7), 4. Ecuador 2 (4:5), 5. Venezuela 2 (2:5).