Copa América: Messi tizenegyest rontott, de így is elődöntős Argentína

Martinez 35. percben szerzett góljával a találkozó végéig vezetett Argentína, de Ecuador a 92. percben egyenlítve kiharcolta a tizenegyespárbajt, majd Lionel Messi elhibázta a maga próbálkozását a szétlövésben, de a világbajnoki címvédő Argentína mégis bejutott a labdarúgó Copa América elődöntőjébe.

Nem adta könnyen a győzelmet Ecuador Argentínának a Copa América első negyeddöntős mérkőzésén Houstonban. Lisandro Martínez 35. percben szerzett góljával a szünetben még a világbajnok vezetett, a második félidő elején pedig egy kezezést követően Ecuador tizenegyeshez jutott. Enner Valencia állt a labda mögé, de a kapufát találta el. Az argentinok szerencséje a 92. percig tartott ki, ekkor a negyedórával a játékidő vége előtt csereként beálló Kevin Rodríguez betalált Emiliano Martínez kapujába (1-1). Az utolsó pillanatokban Jordy Caicedo fordíthatott volna, de Moises Caicedo beadása után közelről a kapu mellé fejelt.

A Copa Américán lefújás után hosszabbítás helyett egyből a tizenegyesrúgások következnek. Argentína kezdett, első lövőjük, Lionel Messi pedig egyből hibázott: a labdája a keresztlécről kifelé pattant. Ecuador Ángel Mena révén előnybe kerülhetett volna, de Emiliano Martínez hárította a tizenegyesét. Julián Álvarez találata után Alan Minda próbálkozását is kivédte az argentin kapus, így a világbajnok Messi korai hibája ellenére két kör után vezetett (1-0). A következő kísérletek sikeresek voltak, az argentinok részéről Alexis Mac Allister és Gonzalo Montiel, míg az ecuadori oldalon John Yeboah és Jordy Caicedo talált be. Az ötödik argentinként a labda mögé álló Nicolás Otamendi sem hibázta el a tizenegyesét, a címvédő 4-2-re megnyerte a tizenegyespárbajt, amivel bejutottak az elődöntőbe, ahol a Venezuela–Kanada negyeddöntő győztesével találkoznak Messiék.