Döntetlenre futotta Hollandiának Ecuador ellen

A Szenegál–Katar összecsapást követően rendezték az A-csoport másik mérkőzését, ahol Hollandia Ecuadorral találkozott.

Mivel mindkét együttes megnyerte az első mérkőzését, így a három pont akár a továbbjutásról is dönthetett.

A találkozó esélyesének egyértelműen az európaiak számítottak, akik Cody Gakpó hatalmas góljának köszönhetően, mindössze hat perc játékot követően, meg is szerezték a vezetést.

A hátrány ellenére az ecuadoriak inkább a védekezéssel voltak elfoglalva, így az első negyedórát követően hatalmas holland labdabirtoklási fölény alakult ki.

Az első félórához közelítve az ecuadoriak – némi meglepetésre – átvették a mérkőzés irányítását, és a 48. percben ugyan egyenlíteni is tudtak, azonban a játékvezető les miatt annulálta a találatot, így a felek 1-0-s holland vezetéssel vonultak a szünetre.

A második félidőt szintén a dél-amerikaiak kezdték jobban, és a 49. percben a csapatkapitány, Ener Valencia góljával sikerült is egyenlíteniük.

Az 59. percben Ecuador megszerezhette volna a vezetést is, azonban Plata bombája a felső lécen csattant, így maradt az 1-1.

A mérkőzés folytatásában a felek igencsak fizikális párharcot vívtak egymással, azonban több gól már nem esett, így mindkét csapat egy-egy ponttal gazdagodott.