Drámai összecsapás után Bajnokok Ligája-győztes a Győr

A Győri Audi ETO KC nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligája 2016/17-es szezonját, mivel a budapesti döntőben hosszabbítás után 31-30-ra legyőzte vasárnap a macedón Vardar Szkopjét.

Macedón góllal kezdődött a 2016/2017-es női kézilabda Bajnokok Ligája-döntő a telt házas Papp László Budapest Sportarénában. Az első percben Radicevic a szélről volt eredményes, egy perccel később Groot megkezdte a győriek gólgyártását, majd Görbicz első góljával már az ETO vezetett 2-1-re. Folyamatos gólváltás után a 7. percben kettő góllal vezetett a magyar csapat. 10-10-es állásig még tartotta magát a Vardar, ezután azonban következett egy 10 perces macedón gólcsend, amely alatt a Győr négy gólra is elhúzott ellenfelétől.

A 27. percben aztán Herrem vetett véget a Vardar gól nélküli időszakának, majd Penezic is betalált, amire Knedlikova válaszolt, az ötgólos Görbicz passzát váltotta gólra. A félidőre is maradt a 15-12-es állás, ugyanis Grimsbö bravúrral védte Penezic időn túli szabaddobását.

A BL-döntő második harminc perce Amorim-góllal indult, amire Althaus válaszolt. Egy 3-4 perces kapkodós időszak után Penezic harcolt ki hetest, amelyet a győri hálóőr, Grimsbö bravúrral védett.

Kétgólosnál nagyobbra nem nőtt a Győr előnye, ugyanis minden gólra tudott válaszolni a Vardar. A 46. percben sérülés miatt Broch helyett Elghaui jött a pályára. A beállós csak pár másodpercet töltött a pályán, ugyanis egyből kiállítást kapott. Az emberelőny jól jött a macedón együttesnek, 12 perccel a vége előtt feljött egy gólra is a Szkopje, végül az 53. percben egyenlített is a csapat.

Hihetetlenül kemény 7 perc várt a győri lányokra, egy kiállítás megkönnyíthette volna a kisalföldiek dolgát, de pár másodperccel később Nycke Grootot is leküldték a játékvezetők. 26-25-ös győri vezetésnél kicsivel több mint kettő perccel a meccs vége előtt emberelőnybe került a magyar csapat, azonban gólt szerezni Mavsar révén a Vardar tudott. 26-26. Hosszabbítás!

Nora Mörk bombája nyitotta a hosszabbítás első 5 percét, majd Groot gólja után Görbicz volt eredményes büntetőből.Pillanatokig tartott a háromgólos előny, előbb Mavsar, majd Lekic vette be Grimsbö kapuját. A ráadás második felét egy gólos vezetésről kezdte a győri csapat, Knedlikova révén már kettővel ment Ambros Martín együttese. Lacrabere hetesével egyre feljöttek a macedónok, de Nora Mörk óriási gólja megint kicsit leszakította a Vardart. Mindössze 54 másodperc volt hátra, mikor hetest kaptak a macedónok, amit az előző gól szerzője, Lacrabere bevágott.

A győri csapat története során harmadszor nyerte meg a sorozatot.