Eddig Schumacher a leggyorsabb a belgiumi esőben

A Belga Nagydíj első szabadedzését Michael Schumacher nyerte csapattársa, Nico Rosberg és Jenson Button előtt. A két Mercedes csak azért végzett az élen, mert még a nagy eső előtt futottak egy-egy mért kört a kevésbé nedves pályán.

Schumacher méltón kezdte a jubileumi, 20. Forma-1-ben töltött évét jelentő versenyhétvégét, mivel nagy fölénnyel megnyerte az első, esős szabadedzést Spa-Francorchampsban. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy azonos feltételek mellett valójában csak csapattársát verte meg (közel fél másodperccel), a többi pilóta csak jóval később futott mért kört, amikor már visszatért az erős eső, és sokkal több víz került a pályára. Schumacher 1:54,355-ös ideje hat másodperccel jobb annál, amivel tavaly ilyenkor Alonso megnyerte az első szabadedzést, igaz, akkor sem volt száraz az ardenneki pálya.

Tíz perccel az edzés kezdete után érkezett meg az eső az addig is nedves pályára, és közel egy órán át szakadt a víz. Közel fél órán keresztül senki sem jött ki a pályára, aztán Vettel jött ki elsőként, de végül nem teljesített mért kört. Hamar követte őt Hamilton is, de ő majdnem elvesztette uralmát az autója felett közel 250 km/órás sebességnél, ez bebizonyította, hogy korai volt még felrakni az intermediate gumikat.

A sok víz az egész edzés során lehetetlenné tette a slick abroncsok használatát, eleinte csak rendes esőgumikkal lehetett biztonsággal menni.

Ilyen abroncsokon először Adrian Sutil ment mért kört, ideje 21 másodperccel volt lassabb Schumacherénél. Később kezdett felszáradni a pálya, az edzés végén már intermediate gumikkal köröztek a pilóták. A két Mercedest persze így sem lehetett megközelíteni, harmadiknak viszont Jenson Button jött fel a végére 2:02,740-es idejével, ami 8,3 másodperccel volt rosszabb Schumacher idejénél.

Vettel lett a negyedik az utolsó körben futott idejével, őt Hamilton követte az ötödik helyen. Sutil az itt hagyományosan erős Force India tempóját kihasználva egy remek hatodik helyet ért el, mögötte Jaime Alguersuari (Toro Rosso), Felipe Massa (Ferrari), és Kamui Kobajasi (Sauber) végzett.

A Nick Heidfeld helyére bekerült Bruno Senna visszatérése nem sikerült túl fényesre, mivel összetörte a Renault hátulját a 9-es kanyarban: túl nagy volt a tempó, és felúszott az autó hátulja a vízen, ezután már semmit sem tehetett. Később Paul di Resta ugyanezen a helyen csúszott ki a Force Indiával. Bár az ő balesete enyhébb volt Sennáénál, mégis ekkor szakították félbe hét percre az edzést piros zászlóval, mert a skót autója veszélyes helyen, a gumifal mellett állt meg.