Egy ponttal távozott a Kígyósi FC a Beregvidék otthonából

Kistérségi rangadót rendeztek a beregszászi Barátság Stadionban, a járási labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában. Az éllovas Beregvidék FC nem bírt a forduló előtt még második helyen álló Kígyósi FC csapatával, így 1:1-es döntetlen született a derbin. A friss kupagyőztes Mezőgecsei Baktyanec FC kétgólos sikert aratott hazai pályán a Királyházai FC ellen, amivel pontszámban beérték a beregszásziakat, és a kígyósiakat megelőzve feljöttek a tabella második helyére. A kiesési rangadó után első diadalát ünnepelhette a Mezővári FC, akik a Tiszakeresztúri FC együttesét múlták felül két góllal.

A Beregvidék FC számára az elvesztett kupadöntő után már csak a bajnoki cím megszerzésére maradt esélye, hogy a három járási trófea közül legalább egyet elhódítson. A bajnokság második körének nyitófordulójában, a kupában épp a beregszásziak ellen búcsúzó Kígyósi FC látogatott a járási székhelyre. A találkozón a hazaiaknak sikerült vezetést szerezniük, miután a 37. percben Ohár Román értékesítette a csapata számára megítélt büntetőt. Az első félidő 1:0-s beregszászi előnnyel zárult. A második játékrészben a vendégek is büntetőhöz jutottak, amit Margitics László lőtt a hazaiak hálójába (1:1). Ezután több gól már nem született a derbin, így egy-egy ponttal kellett beérniük a bajnoki címért küzdő riválisoknak.

A Mezőgecsei Baktyanec 2:0-s Királyháza elleni győzelemmel hangolt a hétvégi kígyósi rangadóra, ami mindkét együttes számára kiemelkedő fontosságú lesz. A tabella sereghajtói egymással mérkőztek meg Mezőváriban, ahol a hazaiak 3:1-es sikert arattak a tiszakeresztúriak ellen, így a két együttes helyet cserélt egymással. Az első győzelmüket ünneplő mezőváriak először mozdultak el a bajnoki szezonban az utolsó helyről. Az ugocsai rangadón a Tiszaújlaki FC háromgólos győzelmet aratott a Fancsikai FC felett, amivel feljöttek a negyedik pozícióba. A 10. fordulóban a Szőlősvégardói Ardovec-Teszla FC volt szabadnapos, akik legközelebb Tiszakeresztúrba látogatnak.