Egyre távolabb a feljutás

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában az FK Zakarpattya a Krimteplitsa Mologyizsnét látta vendégül. A vendégcsapat az előző fordulóban nagy meglepetésre legyőzte a listavezető PFK Olekszandriját, míg a hazaiak a rivális Sztaly Alcsevszk csapatát verték. A mérkőzés pikantériájához tartozik, hogy az ungvári csapat jelenlegi vezetőedzője Alekszandr Szevidov volt csapatával mérkőzik meg. Az összecsapás első félidejében nem találtak a hálóba a játékosok. A második félidőben az 57. percben láthatta a kilátogató közönség az első találatot, amit a vendégek szereztek Szimoncsuk révén. 8 perc elteltével megszületett az újabb találat, ám a hazai drukkereknek most sem volt oka az örömre, hisz az előzőhöz hasonlóan ezt a gólt is egy vendégjátékos szerezte. A mérkőzés hátralévő részében érintetlenek maradtak a hálók, így az összecsapás a vendégcsapat 2:0-s győzelmével zárult.

A forduló rangadóját Odesszában játszották, ahol a hazai csapat az éllovas PFK Olekszandriját látta vendégül. Győzelme esetén a Csornomorec pontszámban beérhette volna a vendégeket, ám a mérkőzést végül Sevcsenko 43. és Dovhij 83. percben szerzett találataival a vendégcsapat nyerte 2:0 arányban. A feljutásért küzdő csapatok közül hazai környezetben játszott döntetlent a Sztaly a Dnyiszterrel, az FK Lviv pedig a Heliosszal. Előbbi 1:1-el utóbbi 0:0-al végződött. Szintén gól nélkül végződött a Zirka Kirovograd Energetik Burstin találkozó. A középmezőnyhöz tartozó csapatok összecsapásán a hazai csapatok győztek. Az Arszenal 2:1-re bizonyult jobbnak a Niva Vinyicánál, a Naftovik-Ukrnafta 2:0-ra verte a Titán Armjanszkot. A szinte biztos kiesőnek számító Prikarpattya Ivano-Frankivszk ezúttal sem tudta gazdagítani pontjainak számát. A vendég Bukovina a gólkirály jelölt Huncsák találatának köszönhetően verte 1:0-ra a hazaiakat.

A bajnokságot az 56 pontos PFK Olekszandrija vezeti, az 50 pontos Csornomorec előtt. A harmadik helyen az egyaránt 49 pontos Sztaly és FK Lviv osztozik. Vereségének köszönhetően a Zaki visszaesett az 5. helyre.

A góllövőlistát 18 gólos Huncsák vezeti, az egyformán 14 találatot jegyző ungvári Matvij Bobal és Sevcsenko Vjacseszlav előtt.