Elkezdődött a Téli Kupa

Január 29-ével a Beregszászi járásban startolt az idei év első labdarúgó eseménye.

A Téli Kupa keretén belül 22 csapat lépett pályára 4 helyszínen. Guton, ahol az A csoport küzdelmeit rendezték, először a rafajnai együttes mérte össze tudását a jánosi csapattal. Az izgalmas összecsapáson a győztes kilétéről mindössze egyetlen találat döntött a jánosiak javára. A győztes gólt, egyébként a 43. percben Kizman Gergely szerezte. A csoport második mérkőzésén meglepetésre az FC Remete a 11. percben elért találattal szintén 1:0-ra tudott győzni az FC Csillag ellen.

A másik helyszínen Haláborban a B csoportban szereplő csapatok léptek pályára. Az itteni mérkőzések sorát az FC Csetfalva és az FC Bene mérkőzése nyitotta. Az előzőekhez hasonlóan itt is a már szokásosnak nevezhető 1:0 született. A 3 pont sorsát eldöntő találatot a 43. percben érték el a csetfalvaiak. A másodiki mérkőzésen a hazaiak az FC Csomával néztek farkasszemet. A gólokban és izgalmakban bővelkedő összecsapáson a házigazdák jutottak előnybe a 15. percben, amit aztán a vendégek a 7 perc elteltével ki is egyenlítettek. Aztán a 47. percben újra megszerezte a vezetést Halábor, ám ezúttal is csak rövid ideig, két percig örülhettek a hazai drukkerek, mivel Csoma ismét egyenlített. A hátralévő időben már nem született újabb találat, így a végeredmény igazságos 2:2-es döntetlen lett. A B csoport 3. mérkőzésén a tavalyi bajnok FC Badaló Várival mérte össze tudását. Az első gólra nem kellett sokat várni, alig negyedóra elteltével büntetőből megszerezte a vezetést Vári. Aztán a 25. percben már a második gól is megszületett, igaz ezt, most a badalóiak szerezték tizenegyesből. A gyors gólváltás után kisebb gólcsend következett, amit a badalói gárdának sikerült megtörnie a 45. minutumban. A találkozó 3:1-es végeredményét az 55. percben a badlóiak állították be.

A C csoportnak otthont adó Bátyúban az első összecsapást az FC Déda és a hazaiak csapata vívta. A mérkőzést végül 1:0-ra a dédai alakulat nyerte. Igazi gólesővel és kiütéses 5:1-es somi győzelemmel zárult az FC Som és az FC Papi párharca. A harmadik összecsapáson az FC Bakos és az KC Kaszony lépett pályára. A találkozón a bakosi együttes bizonyult jobbnak 1:0 arányban.

A negyedik D csoportban Kisbégány – Nagybégány rangadóval kezdődtek a küzdelmek. A vezetést a hazai nagybégányi együttes szerezte meg a 10. percben. A szünetre, azonban már 1:1-es döntetlennel tértek a felek, köszönhetően a vendégek 41. percben született egyenlítő találatának. A másik mérkőzésen az SC Beregvidék ificsapata 2:0-ra legyőzte az FC Kígyóst. A záró összecsapáson 4gyan53yen arányban múlta felül az FC Gát az FC Bereget.