Előnyt szerzett a Sahtar, kiütötték Szoboszlaiékat

Csütörtök este megkezdődött a labdarúgó Európa Liga kieséses szakasza. A legjobb harminckettő között találjuk az ukrán bajnok Sahtar Donyeck csapatát, valamint a Szoboszlai Dominikkel fémjelzett osztrák RB Salzburgot is.

A donyecki bányászok a harkivi Metaliszt stadionban látták vendégül a portugál óriás Benfica gárdáját.

Az eredményjelző már a huszonegyedik percben egygólos hazai vezetést mutatott, Marlos vágta be a jobb felső sarokba Junior Moraes kipattanóját. Viszont nem örülhettek sokáig a hazai szurkolók, mivel a skót játékvezető a videobíró (VAR) használata után les miatt érvénytelenítette az ukrán válogatott honosított braziljának találatát.

A mérkőzés ötvenhatodik percében már a VAR sem mentette meg a portugálokat, Moraes passza után Alan Patrick szerezte meg a vezetést.

Ezután felpörögtek az események, a hatvankettedik percben a Benficától is elvett egy gólt a videobíró, ezúttal szabálytalanság miatt.

Egy perccel később büntetőhöz jutottak a vendégek, amit Pizzi értékesített.

A hetvenkettedik percben ismét a hazai fanatikusok örülhettek, Viktor Kovalenko remekül vette át Junior Moraes passzát, lerázta védőjét és laposan a kapu közepébe tüzelt.

A találkozó 2:1 arányú Sahtar győzelmet hozott, így egygólos előnnyel utazhatnak Portugáliába a donyeckiek.

Szoboszlai Dominik csapata, az osztrák bajnok RB Salzburg a német Eintracht Frankfurtnál vendégszerepelt. A fiatal magyar tehetség hetvenegy percet töltött a pályán, sajnos ő sem menthette meg az osztrákokat a méretes zakótól. A frankfurtiak 4:1 arányban ütötték ki a Salzburgot, így magabiztosan utazhatnak a visszavágóra.