Emberelőnyben kapott ki a sereghajtó Újpest otthonában a Vidi

A magyar labdarúgó NB I 10. fordulójában az Újpest FC közel 80 percet
emberhátrányban játszva 1:0-ra nyert Csongvai góljával, a harmatgyengén játszó MOL
Fehérvár ellen. Ez volt a fővárosi lila-fehérek első győzelme ebben a bajnoki szezonban,
amivel még mindig nem tudtak elmozdulni az utolsó helyről. A székesfehérváriak
jelenleg a tabella hatodik helyén állnak. A Paksi FC fordulatos mérkőzésen 2:2-es
döntetlent játszott a vendég Kisvárdával, a Zalaegerszegi TE pedig a kiesés ellen küzdő
Gyirmót FC-t gyűrte le 2:1-re.

Az Újpestnek az első kilenc nyeretlen forduló után nagy szüksége lett volna a három pontra a
MOL Fehérvár elleni bajnokin, ám a győzelmi esélyei még az első negyedóra vége előtt
jelentősen csökkentek. A 11. percben a lila-fehérek többször is felszabadíthattak volna a
kapujuk előtt, ehelyett eladták a labdát, a menteni igyekvő Branko Pauljevic pedig
kőkeményen megtaposta Loic Nego bokáját. A játékvezető előbb a sárga lapot mutatta fel,
majd következett a VAR jelzése, és villant a piros lap. Hiába került emberelőnybe a Fehérvár,
csak mezőnyfölényre futotta az első félidőben. Szabics Imre együttese jóval többet birtokolta
a labdát, de a pontosság és a gyorsaság egyaránt hiányzott a játékából. Banai Dávidnak az első
játékrész végén kellett először bravúrral védenie, akkor Funsho Bamgboye kapáslövését ütötte
ki a léc alól, ezt leszámítva viszont jól zárt a hazai védelem.

A fordulás után aztán érkezett az első újpesti lehetőség is, Giorgi Beridze törhetett kapura, és
már a tizenhatoson belül járt, lövés helyett megpróbált egy cselt, ami a helyzet végét
jelentette. Nem sokkal később egy előre ívelt labdát Muszliu röviden fejelt haza, a szemfüles
Csongvai Áron pedig lecsapott a lehetőségre, eltolta a labdát Kovács Dániel mellett, majd az
üres kapuba gurított (1:0). Ezt követően pontatlan átadások, eladott labdák és veszélytelen
beadások jellemezték a játékot, az eredményt őrző Újpest pedig szervezett futballal őrizte
előnyét, és végül megszerezte első győzelmét az idei bajnoki szezonban.

A Zalaegerszegi TE 2:1-es győzelmet aratott hazai pályán az újonc Gyirmót FC ellen, akik
így az utolsó előtti helyen maradtak, két ponttal megelőzve a sereghajtó Újpestet. A Paksi FC
fordulatos mérkőzésen játszott 2:2-es döntetlent a Kisvárda vendéglátójaként. A vendégek
már a találkozó elején megszerezték a vezetést, de Ádám Martin és Bognár István góljaival
fordított a hazai csapat. A 65. percben Navratil egyenlíteni tudott pontos fejesével, így a
listavezetőnek sikerült pontot mentenie. A Kisvárda egyelőre két ponttal vezet a címvédő
Ferencvárosi TC előtt, akik két mérkőzéssel kevesebbet játszottak, de vasárnap az MTK
csapatát fogadják a Groupama Arénában, így győzelmük esetén visszavehetik a vezetést a
tabellán.

OTP Bank Liga, 10. forduló:
Újpest FC – MOL Fehérvár 1:0
Paksi FC – Kisvárda Master Good FC 2:2
Zalaegerszegi TE – Gyirmót FC Győr 2:1

A bajnokság állása: 1. Kisvárda 20 pont, 2. FTC 18, 3. Puskás Akadémia 16, 4. Paks 14, 5.
ZTE 14, 6. MOL Fehérvár 14, 7. Honvéd 13, 8. Mezőkövesd 11, 9. MTK 10, 10. Debreceni