Emberhátrányban is helytállt, de kikapott a magyar U21-es válogatott

A magyar-szlovén közös rendezésű U21-es labdarúgó Európa-bajnokságon Magyarország 2:1-re kikapott Romániától Budapesten, a Bozsik Arénában. Ezzel eldőlt, hogy a magyar válogatott már nem juthat tovább a csoportjából. Párhuzamosan az U21-es Eb-vel folytatódtak a világbajnoki selejtezők: a szombat esti mérkőzéseken Csehország Belgiummal, Szerbia Portugáliával, Szlovákia Máltával játszott döntetlent, Luxemburg pedig idegenben legyőzte Írországot. A bombaformában játszó törökök Hollandia után Norvégiát is kiütötték, az oroszok pedig a szlovéneket győzték le hazai pályán.

A magyar U21-es válogatott az esélyesebbnek számító, és rutinosabb játékosokból álló Romániával találkozott. A mérkőzésen a magyar csapat sokkal többet veszélyeztette ellenfele kapuját, előbb Bolla Bendegúz bombáját, majd Mezei Szabolcs remek szabadrúgását kellett hatástalanítania a kitűnően védő román kapusnak. Szőke Adrián már a 42. percben összeszedte második sárgáját, így csapata rendkívül nehéz helyzetbe került. Ennek ellenére az 56. percben egy labdaszerzést követően gyors kontratámadást vezetett a magyar csapat, és Deutsch beadása után Csonka András lőtt a román kapuba (1:0). Ezután a románok egyre több lövési kísérlettel próbálkoztak, és végül Alexandru Matan egyenlíteni tudott (1:1). A 87. percben az ellenfél szögletet végzett el, és Mocsi Attila figyelmetlenségét kihasználva Alex Pascanu közelről a hálóba lőtt (1:2). Ezután akadt még egy életerős magyar lövés, amit ismét hárított a románok kapusa, így Románia több mint egy félidőt emberelőnyben játszva, nagy nehezen megnyerte a mérkőzést. Az aknaszlatinai születésű Tamás Olivér debütált az Eb-n, mivel a 67. percben pályára küldte őt Gera Zoltán szövetségi edző. A csoport másik mérkőzésén Németország a hajrában egyenlített Hollandia ellen (1:1), így a hollandoknak a továbbjutáshoz mindenképp le kellene győznie a magyar válogatottat. A szlovének 1:1-es döntetlent értek el a csehek ellen, a spanyolok és az olaszok pedig gólnélküli döntetlent játszottak egymással. Az utóbbi találkozó hajrájában három piros lapot is kiosztott a játékvezető, egyet a spanyoloknak, és kettőt az olaszoknak. Vasárnap a Portugália – Anglia és az Oroszország – Franciaország rangadókkal folytatódik az U21-es Eb.

A világbajnoki selejtezősorozat A csoportjában a portugálok Bernardo Silva jobb oldali beadása után a liverpooli Diogo Jota közeli fejesével szerezték meg a vezetést. Aztán a szünetig Jota fejelt még egy gólt, ezúttal az Arsenal-védő, Cédric beadásából. A második félidő elején egy újabb fejes góllal Alekszandar Mitrovics szépített, majd egy látványos kontra végén Filip Kosztics a 60. percben egyenlített. Sőt, a 2:2-es állás után a szerbeknek újabb helyzetük volt, aztán Cristiano Ronaldo szabályos gólját nem adta meg a játékvezető, így maradt a döntetlen. A csoport másik mérkőzésén hatalmas meglepetés született: Írország hazai pályán kapott ki Luxemburg válogatottjától. A H csoportban Málta már a 20. percben 2:0-ra vezetett Szlovákia vendégeként, és a hazaiak csak döntetlenre tudták menteni a mérkőzést (2:2). A csoport éllovasai, az oroszok 2:1-re legyőzték Szlovéniát, a horvátok pedig 1:0-ra nyertek Ciprus csapata ellen. A G csoportban a törökök 3:0-ra kiütötték idegenben Norvégiát, így magabiztosan vezetik a csoportjukat. Vasárnap este Ukrajna válogatottja a finneket fogadja, Magyarország pedig San Marino vendégeként lép pályára.

Az azerbajdzsáni válogatott barátságos mérkőzést játszott Katarral Debrecenben, ahol az azeriek a munkácsi születésű Anatolij Nurijev által kiharcolt büntetővel szerezték meg a vezetést. A Minaji FC támadója 56 percet töltött a pályán, csapata pedig 2:1-es vereséget szenvedett.