F1: Bottas nyerte a szezonzárót

Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte a vasárnapi szezonzáró Forma-1-es Abu-Dzabi Nagydíjat.

A 28 éves versenyzőnek ez volt idén a harmadik sikere, pályafutása mindhárom futamgyőzelmét 2017-ben aratta.

A rajt-cél győzelmet arató Bottas mögött csapattársa, a brit Lewis Hamilton végzett a második helyen, aki negyedik világbajnoki címét már korábban megszerezte.

A harmadik helyen pedig Sebastian Vettel ért célba, így Bottasnak győzelme ellenére nem sikerült elhódítania a némettől a világbajnoki ezüstöt.

A mezőny komolyabb incidens nélkül megúszta a rajtot, habár az élmezőnyben is zajlott a helyezkedés: Sebastian Vettel megpróbálta támadni Lewis Hamiltont, azonban nem sikerült elmennie a brit mellett, így a Mercedesek megőrizték az 1. és 2. pozíciójukat.

Daniel Ricciardo és Kimi Räikkönen között alakult még ki csata, azonban az ausztrál pilóta végül a finn előtt maradt, egészen addig, amíg a 21. körben Ricciardo hidraulikai probléma miatt fel nem adta a futamot.

Felipe Massa karrierje utolsó versenyén a futam jelentős részén egykori csapattársával, Fernando Alonsóval harcolt: a kerékcseréket követően a spanyol pilóta végül a melegebb abroncsokkal megelőzte a bokszból érkező brazilt, aki végül a pontszerző 10. helyen ért célba utolsó futamán.

A verseny végén Hamilton utolérte Bottast, és próbálta támadni csapattársát, azonban végül mindketten megtartották rajtpozíciójukat, ahogyan Vettel is. A 4-5. helyen szintén a futam végére vált izgalmassá a helyzet, amikor Max Verstappen utolérte Kimi Räikkönent, azonban estükben sem történt helycsere.

A hatodik helyen Nico Hükenberg zárt, így a Renaultnak szintén van oka ünneplése, ugyanis a bajnoki összetettben a konstruktőri 6. helyet szerezte meg a csapat.

Hülkenberg mögött a két Force India zárt Sergio Perez-Esteban Ocon sorrendben, majd őket követi Alonso és Massa a 9-10. helyen.