F1, Török Nagydíj: Vettel győzött, hengerelt a Red Bull

Kettős Red Bull-sikerrel fejeződött be vasárnap a 62. Forma-1-es autós gyorsasági vb negyedik futama, a Török Nagydíj: Sebastian Vettel győzött, az ausztrál Mark Webber lett a második, a harmadik helyen pedig a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) végzett. A 24 esztendős német vb-címvédő idei harmadik, pályafutását tekintve pedig 13. futamgyőzelmét szerezte meg. Vettel az élről rajtolt az isztambuli pályán, végig vezetett, magabiztosan nyert és toronymagasan vezeti a pontversenyt. A Ferrari – Alonso révén – idei első dobogós helyét szerezte meg.

Gond nélkül lezajlott a start, Vettel megtartotta vezető pozícióját a német Nico Rosberg (Mercedes) viszont egy remek manőverrel megelőzte Webbert. Az első kör végén a negyedik helyen Alonso, az ötödiken két mclarenes brit pilóta, Jenson Button és Lewis Hamilton robogott.

A második körben az orosz Vitalij Petrov (Renault) összekoccant a német Michael Schumacher (Mercedes) autójával, s a hétszeres világbajnok kénytelen volt a boxutcába vonulni.

Az ötödik körben Webber visszakapaszkodott a második helyre, csapattársa mögé, majd Alonso is üldözőbe vette Rosberget és nem sokkal később meg is előzte.

A tizedik körben változatlan volt a helyzet az élbolyban: Vettel, Webber, Alonso volt a vezető hármas. Megkezdődtek a boxlátogatások. A kerékcserék után (15. kör) változatlanul a vb-címvédő száguldott az első helyen, utána csapattársa, Webber, valamint Alonso és Hamilton következett.

A 26. körben, a második kerékcserék után továbbra is Vettel vezetett, a második helyen Webber, majd Alonso következett. A Reanult-val kétszeres világbajnok Alonso a 30. körben „sebességet váltott” és megelőzte Webbert, Hamilton volt a negyedik és Petrov az ötödik.

Tíz körrel a zárás előtt változatlanul a vb-címvédő hajtott az első helyen, utána Alonso és Webber következett. Az 52. körben Webber nagy csatában megelőzte Alonsót és felzárkózott Vettel mögé. A hajrában már nem változott a helyzet az élen.