Fájó döntetlennel folytatta a Minaji FC

Közvetlen riválisa ellen játszott döntetlent hazai pályán a Minaji FC, az ukrán labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában, így továbbra is az utolsó előtti pozíciót foglalják el a tabellán.

A tavalyi idényhez hasonlóan idén sem megy a minajiaknak az alsóházi csapatok ellen. A kárpátaljai együttes az egy ponttal előtte álló Inhulec Petrove gárdáját látta vendégül az ungvári Avangard Stadionban, ahol a kilátogató szurkolók jogosan várhatták el a kötelező győzelmet kedvenceiktől. A találkozón ennek ellenére a vendégek szerezték meg a vezetést a 28. percben, Kovalyov találatával (0:1). A Minaji FC még az első félidőben megfordította az állást: a 39. percben Szeleznyov volt eredményes (1:1), aki először talált be minaji színekben, a 46. percben pedig Horin góljával szerzett vezetést az Ung-vidéki csapat. A hazaiak előnye sajnos nem tartott ki az összecsapás végéig, mivel a 80. percben Plokhotnyuk egyenlített (2:2). A mérkőzés hajrájában Meszhi még begyűjtötte második sárgáját, így emberhátrányban fejezte be a minaji együttes.

A kárpátaljai gárda következő fellépésén a Kolosz Kovalyivkát látja vendégül, majd szombaton a Dinamo Kijev látogat az Avangard Stadionba. A Minaji FC 9 pontjával jelenleg a 15. helyet foglalja el a bajnoki tabellán, és négy pont a lemaradásuk a biztos bennmaradást jelentő 12. pozíciótól, amelyet jelenleg az FK Lviv foglal el. Az Ungvárról pontot rabló Inhulec a 14. helyen áll, míg a nyáron még az európai kupaporondon is pályára lépő Kolosz a 10. pozícióban szerénykedik.

A tabella élén az egyaránt 38-38 pontot gyűjtő Sahtar Donyeck és Dinamo Kijev állnak, akiket a 31 pontos Vorszkla követ (két fordulóval ezelőtt 2:1-es sikert arattak a Dinamo otthonában). A negyedik helyezett Dnyipro-1 csapatának szintén 31 pontja van, az ötödik Zorja Luhanszk pedig 29 pontos.