Felemás ukrán szereplés az EL

Az Európa Liga playoffjában 5 ukrán csapat volt érdekelt. Az augusztus 18-ai első mérkőzések felemás szereplést hoztak. A Vorszkla saját pályáján látta vendégül a román Dinamo Bucurestit.

A hazaiak 32. percben megszerezték a vezetést Krivosejenko révén, amit a vendégek az 57. percben egalizáltak Niculaenak köszönhetően. Később a román együttes egyik védője második sárgalapját is összeszedte, aminek köszönhetően idő előtt kényszerült elhagyni a pályát. A 10 főre fogyatkozott ellenfél igyekezett tartani az idegenben jó eredménynek számító 1:1-et, ám Barannyik 89. percben beköszönt hazai részről, kialakítva ezzel a 2:1-es végeredményt. A BL-től ideje korán búcsúzni kényszerülő Dinamö Kijev a bolgár Liteksz Lovecs otthonában lépett pályára. Az összecsapás elején gyors gólváltásra került sor a két gárda között. Először a 7. percben Ninkovics értékesítette a Milevszki felrúgásáért megítélt büntetőt, majd hazai részről Janev a 13. percben kiegyenlített. A 77. percben egy ellentámadást követően Ideye talált be, ami a fővárosiak 2:1-es győzelmét jelentette. Sajnos a többi ukrán együttesnek nem sikerült bevennie az ellenfelek hálóját. A Dnyipro Dnyipropetrovszk a jóval nagyobb játékerőt képviselő angol Fulhamnél vendégeskedett kevés sikerrel, ugyanis a Dnyipro jelentős hátrányt szedett össze. A 38. percben A. Hughes vezetéshez juttatta a Fulhamet. Öt perc múlva Dempsey immár kettőre növelte a hazaiak előnyét. Majd a 49. percben ismét jött Dempsey és megszerezte önmaga második és csapata harmadik találatát. Hasonlóan kellemetlen élményben volt része a gyengélkedő Karpati Lvivnek is Görögországban. A PAOK előbb az első negyedóra végén Atanasziadisz góljával előnybe került, amit később az 56. percben Lino tovább növelt. A hátralevő időben már nem született újabb találat, így maradt a 2:0 -ás hazai győzelem. Nem reménytelen azonban a Metaliszt helyzete. A tavalyi bronzérmes a francia Sochaux csapatával játszott gólnélküli döntetlent Harkivban. Az európai nagy csapatok közül többen is belefutottak ezen a játéknapon egy pofonba. Az olasz AS Roma idegenben kapott ki Slovan Bratislavától 0:1-re, a német Schalke 04 a finn HJK Helsinki otthonában szenvedett 0:2-es vereséget, míg a Sevilla a Hannoverből tért haza 1:2-es vereséggel. A játéknap további eredményei:

Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Panathinaikosz (görög) 3–0

Atlético Madrid (spanyol)–Vitória Guimaraes (portugál) 2–0

Shamrock Rovers (ír)–Partizan Beograd (szerb) 1–1

Besiktas (török)–Alanyija Vlagyikavkaz (orosz) 3–0

Rosenborg BK (norvég)–AEK Larnaka (ciprusi) 0–0

Bursaspor (török)–Anderlecht (belga) 1–2

Differdange (luxemburgi)–Paris Saint-Germain (francia) 0–4

Legia Warszawa (lengyel)–Szpartak Moszkva (orosz) 2–2