Félidőnél jár a BL csoportköre

Október 18-án kedden rendezték a Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulóját.

Az A csoportban igazi rangadót rendeztek Nápolyban, ugyanis a csoportban eddig még veretlen két csapat mérte össze tudását. A BL-ben újoncnak számító hazaiak, a csoport favoritjának számító 100%-os Bayernt fogadta. A vezetést a 2. percben Kroos találatával a vendégek szerezték meg. A nápolyiak egyenlítő találata a 39. percben született ekkor, egy jobb oldali beadás után Badstuber jutatta a labdát saját hálójába. A második játékrészben a müncheniek támadtak többet és nekik voltak igazából gólszerzési esélyeik. A 49. percben Gomez még büntetőt is hibázott, így maradt az 1:1-es döntetlen.

A másik találkozón az eddig betliző és csak egyetlen pontot gyűjtő Manchester City a pontnélküli Villarrealt látta vendégül. Meglepetésre a spanyol alakulat szerezte meg az előnyt már a 4. percben Caninak köszönhetően, de a félidő vége előtt 2 perccel Marchena öngóljával egyenlített a City. Arról, hogy az angol szurkolók öröme teljes legyen Agüero gondoskodott, aki a 93. percben beállította a hazai győzelmet jelentő 2:1-es végeredményt. A csoportban 7 ponttal a Bayern áll az élen, második a Napoli 5 ponttal, harmadik a Manchester City 4 ponttal, míg a pont nélküli Villarreal utolsó helyet foglalja el.

A 3. fordulót követően a B jelű négyesben összekuszálódtak a szálak. A csoportot eddig 4 pontjával vezető Trabzonspor sima 3:0-s vereséget szenvedett Moszkvában a CSZKA-tól. A másik találkozón az Internazionale Pazzini 21. percben szerzett találatával tudott győzni 1:0-ra Franciaországban a Lille OSC ellen. A csoportot 6 ponttal az Inter vezeti a 4-4 pontos Trabzonspor és CSZKA ellőt, míg az utolsó helyen a 2 pontos Lille áll.

A C csoportban az angol Manchester United Rooney büntetőkből elért duplájával 2:0-ra felülmúlta az FC Otelul Galatit. A mérkőzést két kiállítás is tarkította, előbb a 66. percben Vidics, majd a 89. percben Otelul, mehetett idő előtt zuhanyozni. Csoportvezető Benfica Svájcban lépett pályára az FC Basel ellen. A végeredmény itt is 2:0 lett a vendégek javára, köszönhetően Bruno César 20., illetve Cardozo 75. percben szerzett góljának. A találkozó krónikájához tartozik még, hogy az utolsó 4 percet a portugálok hátrányban játszották Emerson kiállítása miatt. A csoportot 7 ponttal Benfica vezeti az 5 pontos United és a 4 pontos Basel előtt. A román Otelul Galati pont nélkül áll az utolsó helyen.

A D jelű kvartettben az utóbbi időben már klasszikusnak számító Real Madrid és az Olympique Lyon párharca ezúttal igen nagy madridi fölényt hozott. Mourinho Fiai 4:0 Arányban Lelépték a vendég franciákat. A másik mérkőzésen az Ajax Amsterdam esélyeshez méltóan Boerrigter és Eriksen góljaival sima 2:0-ra győzött a Dinamo Zagreb otthonában. A csoportot a 100%-os Real vezeti a 4-4 pontos Ajax és Lyon előtt, míg a Dinamo Zagrebnek még nem sikerült pontokat szereznie.