Félig zsebben a Kárpáti bajnoki címe

Az ukrán női élvonalbeli kézilabda-bajnokság soron következő fordulójában a címvédő Kárpáti legnagyobb riválisát, a Halicsankát látta vendégül.

A nyugat-ukrajnai derbi második felvonása döntő fontosságú volt a bajnokság szempontjából, hiszen a listavezető ungváriak a Szuperligában eddigi egyetlen vereségüket éppen Lvivben szenvedték el. A március 29-ei első játéknapon dugig megtelt a Junyiszt sportcsarnok, mindkét gárda szurkolótábora hangosan biztatta övéit. A találkozón a hazai együttes szerezte meg a vezetést, mindjárt első támadásából, de a vendégek rögtön egyenlíteni tudtak. A nagy tétre való tekintettel nem finomkodtak a játékosok, a hatos falban bizony keményen oda-odaléptek az ellenfél támadóinak a védők. A 11. percben először a mérkőzésen a Halicsanka került előnybe, ám a házigazdák hamar egalizálták az állást, sőt a vezetést is visszavette az Ung-parti alakulat. A hajráig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Kárpátinak nem sikerült jelentősebb előnyt kicsikarnia. Az utolsó öt percben azonban Balog Judit remek védéseinek is köszönhetően lépéselőnybe került a hazai csapat. A 16:13-as első játékrész után folytatódott az ungváriak remek sorozata. Alig pár perc elteltével már ötgólosra hízott Petrovszkij mester tanítványainak előnye. A játék képe ezután igen egyszerű volt, a házigazdák kiválóan védekeztek, míg támadásban kicsit akadozott a gépezett, azonban így is sikerült fokozatosan növelnie a Kárpátinak az előnyét. Az ihletett formában védő Balog jóvoltából az utolsó tíz perchez érve már 9 találat volt a két együttes között a különbség, ami a végére még tovább nőtt, így a végeredmény magabiztos 34:22-es hazai győzelem lett. A játéknap többi mérkőzésén meglepetés eredmények születtek. A REAL 33:32-re győzött hazai pályán a Szparta ellen, míg a Podatkovij Unyiverszitet szintén saját közönsége előtt bizonyult jobbnak 24:22-re a Dnyiprjankánál.
A szombati visszavágón káprázatosan kezdett a Kárpáti, a szilárd lábakon álló hazai védelem az első hét percben gólt sem kapott, míg támadásban négyszer is betaláltak a lányok. A kezdeti lendület alábbhagyott a házigazdáknál, a 12. percre egy gólra csökkentették hátrányukat a vendégek. Az egyenlítés azonban már nem jött össze nekik, sőt a hazaiaknak sikerült állandósítaniuk 2-3 gólos előnyüket. Az utolsó öt perchez érve kettős emberhátrányba került a Kárpáti, ám Balog ismét káprázatosan védett, neki köszönhetően csapata megúszta kapott gól nélkül a hátralévő időt. Elől Cibulenko tört borsot a vendégek orra alá, az ő vezérletével 17:11-re megnyerték az első félidőt a házigazdák. A térfélcserét követően kiegyenlített lett a játék, a két gárda közötti különbség mintha bebetonozódott volna. A hajrához közeledve azonban kisebb hullámvölgy jött a Kárpáti játékában, amit kíméletlenül kihasználtak a vendégek, akiknek sikerült két gólra felzárkózniuk. Ám a végjátékot a hazaiak bírták jobban, Turkalo vezetésével végül 26:23-ra diadalmaskodtak Petrovszkij lányai.
Az előző napon elszenvedett vereségért sikerült visszavágnia a Szpartának, a krivij rihiek délelőtt 32:27 verték a REAL-t. Az utolsó összecsapáson nem bírt egymással a Podatkovij Unyiverszitet és a Dnyiprjanka, így a 25:25-ös döntetlennek köszönhetően kénytelenek voltak megosztozni a pontokon a csapatok.
A tabellát 42 ponttal a Kárpáti vezeti, második öt ponttal lemaradva a Halicsanka, míg a 26 egységet gyűjtő Dnyiprjanka a harmadik helyen áll.