Férfi kosárlabda Eb – Vereséggel kezdtek a magyarok

A félidőre még egypontos előnnyel vonuló magyar válogatott végül 95-85-ös vereséggel kezdett Bosznia-Hercegovina ellen a férfi kosárlabda Európa-bajnokság B csoportjában.

Kosárlabda Európa-bajnokság, B csoport, 1. forduló, Köln:
Magyarország-Bosznia-Hercegovina 85-95 (23-17, 23-28, 17-28, 22-22)

pontszerzők: Nurkic 19, Musa 19, Roberson 18, Halilovic 16, Atic 5, Gegic 5, Vrabac 5, Kamenjas 4, Sulejmanovic 3, Lazic 1, illetve Benke 20, Hanga 16, Vojvoda 15, Eilingsfeld 12, Hopkins 7, Allen 5, Keller 5, Váradi 3, Perl 2

A kölni csata Dzanan Musa öt pontjával kezdődött, aki ősztől Hanga Ádám klubtársa lesz a Real Madridban. Vojvoda Dávid és Hanga révén egy 9-0-ás roham volt a válasz, és Aziz Bekir bosnyák kapitány 11-5-nél időt kért. A rengeteg lepattanót szedő ellenfél főként a palánk alól volt eredményes, míg az Ivkovics-legénység távolról próbálkozott, és Vojvoda 10. pontjával könnyedén hozta a nyitónegyedet.

A folytatásban nyolc pontra nőtt az előny (27-19), de a rivális nem szakadt le, 2-4 ponton belül maradt, és a 17. percben a 213 centis és 132 kilós, 2014 óta az NBA-ben szereplő – ott csak ’bosnyák bestiának’ nevezett – Jusuf Nurkic révén kiegyenlített (36-36). Benke Szilárd fontos pontokat szerzett, a nagyszünetben 46-45 volt az állás.

Térfélcsere után Musa 13. pontjával átvették a vezetést a bosnyákok, akik 7 perc alatt 20 pontot szórtak be. Nem látszott a hullámvölgy vége, Nurkic blokkolta Hangát, majd a Portland Trail Blazers centerének 14. pontjával 70-59 állt a nagyórán. Úgy tűnt, hogy valamelyest elfogytak a magyarok, az ellenfél fizikálisan és mentálisan is egyre nagyobb fölénybe került.

A 73-63-ról induló zárószakaszban ismét erőre kaptak a piros-fehérek, három pontra felzárkóztak (78-73), majd Hanga triplájával még szorosabb lett a meccs. Innentől viszont újra az ellenfél akarata érvényesült, három és fél perccel a vége előtt 12 pont lett a különbség (90-78). Innentől már csak a vereség mértéke volt kérdéses, a magyarok ezzel együtt remekül helytálltak a magasabban jegyzett bosnyákokkal szemben.

Sztojan Ivkovics és játékosai a lefújást követően egyetértettek, a lepattanók és a harmadik negyed megpecsételte a sorsukat.

A folytatásban a nemzeti csapat szombaton 20.30-kor találkozik a címvédő szlovénokkal, másnap szintén 20.30-kor pedig a világbajnoki bronzérmes franciákkal. Kedden 17.15-kor következik Litvánia, végül jövő szerdán 20.30-kor zárul a csoportkör a hazaiak ellen.

Forrás: m4sport.hu

Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt