Fernando Alonso győzött

Fernando Alonso nyerte vasárnap a Forma-1-es Malajziai Nagydíjat.

A Ferrari pilótája mögött nagy meglepetésre a mexikói Sergio Perez lett a második és Hamilton a harmadik. A viadal a szakadó eső miatt 51 percig állt.

Nagy zivatarban kezdődött meg az 56 körös verseny, Hamilton megtartotta vezető pozícióját, az első kör végén Jenson Button, az Mark Webber, Alonso és Nico Rosberg volt a sorrend mögötte. A harmadik helyről startoló, hétszeres világbajnok német Michael Schumacher megpördült és visszaesett.

Az eső következtében alaposan felázott pálya miatt szinte az összes pilóta gumit cserélt, majd a hetedik körben beküldték a biztonsági autót.

A versenybíróság a futam kilencedik körében döntött úgy, hogy az irreális időjárás miatt időlegesen felfüggeszti a viadalt.

A kényszerszünet után a biztonsági autó a 13. kör végén hagyta el a pályát, a pilóták gumit cseréltek. A cserék után Button összekoccant az indiai Narain Karthikeyannal, megsérült a vezetőszárnya, ezért kénytelen volt újra bemenni a boxutcába, és visszaesett a 21. helyre.

Az újabb boxlátogatások után – jobb kerékcseréjének köszönhetően – Alonso került az élre. A huszadik körben változatlanul a Renault-val kétszeres vb-győztes spanyol volt az élen, mögötte Perez, Hamilton, Rosberg és a világbajnoki címvédő német Sebastian Vettel következett.

Féltávnál továbbra is Alonso vezetett, mögötte Perez, Hamilton, Vettel, Kimi Räikkönen és Webber haladt. Alonso az élről a 41. körben cserélt harmadszor is kereket, majd Vettel, Hamilton és Perez, valamint a többiek is a boxutcában jártak.

Tíz körrel a leintés előtt változatlan volt a helyzet az élen, Perez egyre jobban megközelítette az első helyen robogó Alonsót. A 48. körben Vettel összeütközött Karthikeyannel, az autó bal hátsó kereke defektes lett, kénytelen volt kimenni a boxutcába, így Alonso és Perez után Hamilton volt a harmadik.

A hajrában már nem változott a sorrend az élen. A venezuelai Pastor Maldonado, aki Melbourne-ben az utolsó pillanatokban esett ki a hatodik helyről, ezúttal – motorhiba miatt – a tizedik pozícióból csúszott le a 19-re. A címvédő Vettel végül 11. lett.

A nyolcadik helyről rajtoló, kétszeres világbajnok Alonso pályafutása 28. futamgyőzelmét szerezte meg, és az élre került a pontversenyben. Immár egyedül áll a legsikeresebb pilóták örökrangsorának ötödik helyén:

1. Michael Schumacher (német) 91 (1991- )