Fölényes Sahtar-diadal a Dnyipro felett

Az elmúlt hétvégén újabb fordulóra került sor az ukrán Premjer Ligában. Az ötödik játéknapon a tabella első három helyezettje ismét nyerni tudott, míg a közvetlen üldözők közül ez egyik csapatnak sem sikerült, így a harmadik helyezett Zorja előnye immár hét pontra nőtt a negyedik helyen álló Vorszkla előtt.

A forduló első játéknapján a címvédő Dinamo a Volinyt látta vendégül. A fővárosiak hasonlóan az elmúlt hétvégéhez, most is félvállról vették a találkozó első félidejét, aminek következtében nemhogy gólt nem sikerült szerezniük az első negyvenöt percben, hanem öt perccel a szünet előtt még hátrányba is kerültek. Egy lucki ellentámadás végén Petrov fejelte a labdát a hazai kapuba. A térfélcserét követően aztán egy teljesen más felfogású Dinamót láthatott a kijevi közönség. Szerhij Rebrov tanítványai a második felvonásban sorra dolgozták ki a helyzeteket a vendégek kapuja előtt. A házigazdák fölénye végül az 53. percben góllá érett, ekkor Morozjuk szabadrúgásból egalizálta az állást. Nyolc minutummal később Harmas is beköszönt, így már a hazaiaknál volt az előny. A hátralévő időben újabb találat már nem esett, így a címvédő ismét egy elveszített első félidő után tudta megnyerni a mérkőzést.

A pontvadászat másik száz százalékos csapata, a Sahtar a Dnyiprót látta vendégül. Előzetesen a hétvége rangadójának beharangozott összecsapás azonban csak a nevében volt rangadó, ugyanis a „bányászok” ellentmondást nem tűrő játékot bemutatva gyakorlatilag lefocizták ellenfelüket a pályáról. A hazaiak fölényét jól mutatja, hogy az első negyedóra végén már kétgólos volt a Sahtar előnye. A folytatásban továbbra is egykapuzott a narancssárga-fekete alakulat, a Dnyipro szinte csak elvétve lépte át a felezővonalat. S noha Selihov kapujára záporoztak a donyecki lövések, újabb gól már nem született a fordulásig. A térfélcserét követően aztán ismét két ízben eredményesek voltak a hazai támadók, így a mérkőzés végül 4:0-s Sahtar-diadallal ért végett.

Fontos győzelmet aratott a játéknapon a harmadik helyezett Zorja, amely „hazai pályán” 2:1-re nyert a Kárpáti ellen. Elmúlt hétvégi első győzelme után most is nyerni tudott a Csornomorec, az odesszai együttes idegenben az újonc Zirka vendégeként diadalmaskodott 1:0-ra. Ugyancsak második győzelmét ünnepelhette a hétvégén az Olekszandria csapata, amely a kisebbik donyecki együttest, az Olimpiket győzte le Szumiban 2:0-ra. A forduló utolsó találkozóján nem bírt egymással a Vorszkla és a Sztaly, a két együttes poltavai összecsapása gól nélküli döntetlennel ért véget.
A bajnokságot 15-15 ponttal a Dinamo és a Sahtar vezeti, őket két ponttal lemaradva a Zorja követi.