Fölényes szombathelyi siker a kosárlabda Bajnokok Ligájában

A magyar bajnok Falco Szombathely 83:59-re győzött a lengyel Lublin vendégeként a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája szerdai játéknapján.

A D csoportban a feldobás előtt 2-2 győzelemmel és vereséggel harmadik helyen álló szombathelyi sárga-feketéknek a mérkőzés előtt kicsit megnőtt az esélye a továbbjutásra, mivel a másik csoportmérkőzés, a Nyizsnij Novgorod–Casademont Zaragoza meccs (92:98) eredményének tükrében nem kellett kockáztatniuk. Az oroszok veresége azt jelentette, hogy a Falcónak egy esetleges szerdai vereség után is maradna esélye a továbblépésre, amit vagy úgy érhet el, ha nyer Lublinban és utána bármilyen különbséggel megveri a Nyizsnyij Novgorodot a zárónapon, vagy kikap és utána hat ponttal legyőzi az oroszokat idegenben. Természetesen nem feltartott kézzel lépett pályára a magyar csapat a még nyeretlen Lublin ellen, és az elejétől látszott, hogy ki a lengyelországi találkozó esélyese.

Rengeteg technikai hiba és rossz dobás jellemezte a meccs első öt percét, az addig esett mindössze két kosarat Evan Bruinsma és Benke Szilárd jegyezte. Előbb a Falco talált magára, Váradi Benedek hárompontosával már tízzel vezetett a magyar együttes, amely remek ritmusba került. Miközben a lengyelek teljesen elbizonytalanodtak, a vendégek hatalmas önbizalommal és remek dobóformával a félidőre 28 pontos előnyt szereztek a teljesen széteső Lublinnal szemben. Fordulás után még indított egy rohamot a hazai gárda, ám ezen a napon semmi esélye sem volt – még csak megszorítani sem – az ellenfelénél egy szinttel magasabban kosarazó magyar együttest, amely Váradi vezetésével, több ragyogó egyéni teljesítménnyel, köztük az új játékos, a horvát Boris Barac jó bemutatkozásával, nagyszerű sikert aratott.

A Falco utolsó csoportmeccsén tehát a Nyizsnyij Novgorodhoz látogat, ahol győznie kell a továbbjutáshoz. A két csapat szombathelyi mérkőzésén az oroszok nyertek 93:88-ra.

Férfi kosárlabda Bajnokok Ligája, 5. forduló, D csoport:

Start Lublin (lengyel)–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 59:83

Nyizsnij Novgorod (orosz)–Casademont Zaragoza (spanyol) 92:98

A csoport állása: 1. C. Zaragoza 9 pont (443:422), 2. Nyizsnyij Novgorod 8 p. (423:395), 3. Falco Szombathely 8 p. (425:393), 4. Lublin 5 p. (350:416).