Fradi-győzelem a rangadón, viski gól Pakson

Könnyed, kétgólos sikert aratott a Ferencvárosi TC labdarúgó csapata a magyar OTP Bank Liga 20. fordulójának rangadóján, a MOL Fehérvár együttese ellen. A fővárosi zöld-fehérek győzelmükkel tizenhat pontosra növelték előnyüket üldözőikkel szemben, a székesfehérváriak pedig a rosszabb egymás elleni eredményük miatt helyet cseréltek a tabellán a Puskás Akadémiával. A viski születésű Takács Ronald megszerezte első NB I-es gólját, bár csapata, a Budafoki MTE így is kiütéses vereséget szenvedett a Paks vendégeként.

Az FTC és a MOL Fehérvár rangadója egy vendég helyzettel kezdődött, amit Ivan Petrjak hagyott ki a 6. percben. Nem sokkal később a Fradi támadói már nem hibáztak a fehérvári kapu előtt: Sigér Dávid gyönyörű emelése után Mirto Uzuni talált be Rockov kapujába (1:0). Az első játékrészben még a hazaiak csatárának, Franck Bolinak akadt egy hatalmas helyzete, miután a felelőtlenül cselezgető vendég kapustól megcsípte a labdát, de a befejezés nem sikerült pontosra. A második félidőben Tokmac Nguen lépett ki Boli labdáját követően, és szerezte meg első bajnoki gólját 2021-ben (2:0). A vendégek idegesen és pontatlanul futballoztak, sőt román védőjük, Rus a 69. percben begyűjtötte második sárgáját, így megfogyatkozott a Vidi. A fehérváriak első kaput eltaláló lövésére a 77. percig kellett várni, de Dibusz könnyedén hárított. Még akadt egy nagy helyzete a vendég együttesnek, amit Funsho a kapu fölé emelt, de a Fradi különösebb megerőltetés és izgalmak nélkül begyűjtötte a három pontot, és ezzel nagyot lépett előre 32. bajnoki címe felé.

A Budafoki MTE nagy pofonba szaladt bele Pakson, de kisebb szépségtapasz lehet, hogy az újonc gólját a viski Takács Ronald lőtte a 62. percben. A Budafok vereségével maradt a kiesést jelentő tizenegyedik helyen, két ponttal lemaradva a Mezőkövesden vereséget szenvedő Honvédtól, és az MTK otthonában győzelmet arató Újpesttől. A Kisvárda ellen három pontot gyűjtő Diósgyőri VTK még három pontos hátrányban van Takácsékkal szemben. A Puskás Akadémia nagy csatában győzte le idegenben a Zalaegerszeget, így feljöttek a tabella második helyére, megelőzve a pocsék formában lévő MOL Fehérvárt.

OTP Bank Liga, 20. forduló:

Diósgyőri VTK – Kisvárda Master Good 2:0 (Kisvárda: Hei Viktor végig a pályán volt)

Mezőkövesd Zsóry – Budapest Honvéd 2:1 (Mezőkövesd: Vajda Sándor a 75. percben állt be)

MTK Budapest – Újpest FC 1:3

Paksi FC – Budafoki MTE 4:1 (Budafok: Takács Ronald a 46. percben állt be, a 62. percben gólt lőtt)

Zalaegerszegi TE – Puskás Akadémia 1:2

Ferencvárosi TC – MOL Fehérvár 2:0 (FTC: Igor Haratyin 86 percet töltött a pályán)

A tabella állása: 1. Ferencvárosi TC 49 p., 2. Puskás Akadémia 33 p., 3. MOL Fehérvár 33 p., 4. Paksi FC 29 p., 5. MTK 29 p., 6. Mezőkövesd 28 p., 7. Kisvárda 28 p., 8. ZTE 22 p., 9. Újpest FC 22 p., 10. Honvéd 22 p., 11. Budafoki MTE 20 p., 12. Diósgyőri VTK 17 p.