FTC-siker a derbin, Minaj-Dinamo júniusban, bajor győzelem Dortmundban

A magyar labdarúgó bajnokság a szurkolók által legjobban várt fővárosi derbivel folytatódott, Ukrajnában pedig kitűzték a kupa elődöntőinek és döntőjének időpontjait. A német Bundesligaban hétközi fordulót rendeztek, ahonnan kiemelkedett a két bajnokesélyes gigász küzdelme.

A magyar labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójából elhalasztott mérkőzésen az Újpest látta vendégül a Ferencváros csapatát. A fővárosi derbin a zöld-fehérek már a hetedik percben megszerezték a vezetést Franck Boli találatával. Helyzetek mindkét oldalon adódtak, az újpestiek többször is közel álltak az egyenlítéshez, de Szerhij Rebrov legénysége meg tudta őrizni egygólos előnyét és ismét behúzták a három pontot. Ezzel a Fradi kilenc ponttal elhúzott a második helyezett MOL Fehérvár előtt. Az újpestiek vereségükkel továbbra is egy pontra vannak a kiesést jelentő 11. helytől.

OTP Bank Liga, 20. forduló:

Újpesti FC – Ferencvárosi TC 0:1 (Boli 7.)

Az Ukrán Labdarúgó Szövetség engedélyezte a megyei futballszövetségeknek, hogy amennyiben a megyei vezetés és a helyi önkormányzatok is hozzájárulnak, elrajtolhatnak a regionális pontvadászatok. A Kárpátaljai Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke, Ivan Duran korábban azt nyilatkozta, hogy július 1-jén Kárpátalján is útjára indulhat a labda, viszont megyénk is felkerült arra a május 26-i listára, ahol azok a területek szerepelnek, amelyek nem állnak még készen a karantén enyhítésére.

A profi futball viszont már júniusban visszatér vidékünkre. Az ukrán bajnokság szombati folytatása mellett Kijevben döntöttek az Ukrán Kupa elődöntőinek időpontjairól is. A kárpátaljai Minaji FC június 17-én fogadja a Dinamo Kijev csapatát, míg a másik párharcra június 24-én kerül sor, a Mariupol látja vendégül a Vorszkla Poltavát. A kupadöntőt július 8-án rendezik meg a lembergi Lviv Arénában. A bajnoki rajt előtt a Sahtar és a Dinamo is felkészülési mérkőzésekkel hangolt az egymás elleni szuperrangadóra. A bányászok négy góllal múlták felül az Obolony Kijevet, a Dinamo pedig két góllal verte az Olimpik Donyecket.

Felkészülési mérkőzések:
Obolony Kijev – Sahtar Donyeck 0:4 (gólok: Alan Patrick 9., Marlos 21., Antonio 75., Tete 76.)
Dinamo Kijev – Olimpik Donyeck 2:0 (Citaishvili 2., 4.)

A németeknél csúcsrangadóval folytatódott a bajnokság, a második helyezett Dortmund látta vendégül a címvédő és listavezető Bayernt. A bajnoki cím két legnagyobb esélyesének összecsapásán Kimmich szemfüles gólja döntötte el a három pont sorsát a vendég bajorok javára. A Freiburg gólgazdag mérkőzésen játszott döntetlent Frankfurtban, a vendégek csapatában Sallai Roland kezdőként kapott szerepet és 59 percet töltött a pályán. A dobogóért harcban álló RB Liepzig hazai pályán csupán döntetlent ért el a berlini Hertha ellen. A lipcseiek kapuját védő Gulácsi Péter mellett pályára lépett a sérüléséből visszatérő Orbán Willi is, aki a 79. percben kapott lehetőséget. A Mainz szintén csak egy pontot szerzett az Union Berlin vendégeként, így egyre közelebb kerültek a kiesőzónához. A vendégeknél Szalai Ádám a 82. percben állt be csereként. A tabellát a 64 pontos Bayern München vezeti az 57 pontot gyűjtő Borussia Dortmund előtt, a harmadik Liepzig előnye pedig két pont az őket üldöző egyaránt 53 pontos Mönchengladbach és Leverkusen előtt.

A német Bundesliga 28. fordulójának eredményei a következők:

Borussia Dortmund – Bayern München 0:1 (gólszerző: Kimmich 43.)

Eintracht Frankfurt – Freiburg 3:3 (Silva 35.,Kamada 79., Chandler 82. és Grifo 28., Petersen 67., Holer 69.)

Bayer Leverkusen – Wolfsburg 1:4 (Baumgartlinger 85. és Pongracic 43., Arnold 64., Steffen 68., Pongracic 75.)

WerderBremen – Mönchengladbach 0:0

RB Leipzig – Hertha BSC 2:2 (Klostermann 24., Schlick 68. és Grujic 9., Piatek 82. – büntetőből)

Augsburg – Paderborn 0:0

Düsseldorf – Schalke2:1 (Hennings 63., Karaman 68. és McKennie 53.)

Hoffenheim – Köln 3:1 (Baumgartner 11., 46., Zuber 48. és Kainz 60.)

Union Berlin – Mainz 1:1 (Ingvartsen 33. és Baku 13.)