FTC-vereség az NB I-ben, döntetlen a kárpátaljai derbin

A Puskás Akadémia hazai pályán 1:0-ra legyőzte a Ferencvárost a magyar labdarúgó NB I 4. fordulójából bepótolt mérkőzésen, de így is a zöld-fehérek vezetik a tabellát a Kisvárda és aktuális legyőzőjük előtt. Felkészülési mérkőzésen a két legnevesebb kárpátaljai együttes is pályára lépett, és a megyei derbin végül 1:1-es döntetlen született.

Azt már a meccs előtt is tudni lehetett, hogy a Ferencváros felkészülése korántsem volt ideális: a vírushelyzet miatt elmaradt a külföldre tervezett edzőtáborozás, három meghatározó játékos (Samy és Ryan Mmaee, valamint Aissa Laidouni) az Afrikai Nemzetek Kupáján szerepel, azaz hiányoztak erről a mérkőzésről. A megpróbáltatásoknak nem volt vége: az első félidő közepén Muhamed Besic hosszan vette át a labdát, ráadásul a saját kapuja felé, kétségbeesve utánacsúszott, így Kozák lábát találta el, ezért megkapta a második sárga lapját, amivel emberelőnybe került a Puskás Akadémia.

Ezután mégis úgy tűnt, az első félidő gól nélkül telik le, mivel a Ferencváros jól védekezett, a Puskás Akadémia pedig nem tudott akcióból a tizenhatoson belülre keveredni. Az utolsó lehetőséget mégis kihasználta a házigazda: a háromperces hosszabbítás letelte után egy szögletet követően Joao Nunes Dibusz Dénes kapujába fejelte a labdát (1:0). Amint elkezdődött a második félidő, Luciano Slagveer megduplázhatta volna a Puskás Akadémia előnyét, de nagy helyzetben a jobb sarok mellé lőtte a labdát. Néhány pillanattal később már a felcsúti kapuban volt a labda, de Bognár Tamás játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A zöld-fehérek sokat birtokolták a labdát, időnként hosszú másodpercekig a hazai térfélen zajlott a játék, de a házigazda szívósan, nagy akarattal küzdve őrizte az előnyét, ami sikerült is nekik, mivel amit az első félidő végén számukra elengedett a játékvezető, azt a Fradinál már nem: a zöld-fehérek nem rúghattak időn túli szögletet a 97. perc elején, ezzel elszállt az utolsó lehetőségük az egyenlítésre. A tíz emberrel játszó vendégek, bár sokszor úgy tűnt, emberelőnyben vannak, még sem tudtak különösebben veszélyes helyzetet kialakítani a felcsútiak kapuja előtt. A bajnoki tabellát a 35 pontos Ferencváros vezeti, megelőzve az egyaránt 34-34 pontos Kisvárdát, és a Puskás Akadémiát.

Törökországi edzőtábora előtt az Ungvári FC-vel csapott össze a tavasszal az élvonalbeli tagságának megőrzéséért harcba szálló Minaji FC. A találkozón a másodosztály kiesőjelöltje, az Ungvári FC szerezte meg a vezetést a 9. percben, miután Olekszandr Glagola értékesítette a csapata számára megítélt büntetőt (1:0). A minajiaknak még az első félidő végén sikerült egyenlíteniük, de a győzelem megszerzése már nem sikerült az egy osztállyal feljebb játszó kék-fehéreknek, így maradt az 1:1-es döntetlen. Az Ungvári FC számára ez jó előjelnek számít, a minajiaknak viszont kevésbé. Mindkét kárpátaljai együttes a saját osztályában való bennmaradást tűzte ki céljául a tavaszra, így még kemény munka vár az Ung-vidéki gárdákra.