Futsal Eb: két vereséggel is a legjobb nyolc között Ukrajna

Bejutott a negyeddöntőbe a Hollandiában rendezett futsal Európa-bajnokságon az ukrán teremlabdarúgó-válogatott. Az ukránok három csoportmeccsükből mindössze egyet nyertek meg, de ez is elég volt ahhoz, hogy a legjobb nyolc közé jussanak.

Első csoportmeccsén bár megszerezte a vezetést, mégis 3:2-es vereséget szenvedett a házigazda hollandoktól Ukrajna válogatottja. A folytatásban sikerült javítaniuk a kék-sárgáknak: 6:1-re kiütötték a szerb válogatottat. A 3. fordulóban a világ élvonalához tartozó Portugáliával csaptak össze az ukránok, és amennyiben a házigazda hollandok megverik a nullapontos szerbeket, egy győzelem sem segített volna Kosenko tanítványain. A hollandok már 2:0-ra is vezettek, míg az ukrán–portugál meccs a második félidő végéig 0:0 volt. Ezután a szerbek hatalmas meglepetésre megfordították a mérkőzés állását (2:3), így hiába kaptak ki az ukránok 1:0-ra, mégis ők álltak a legjobban a három hárompontos együttes közül. A csoportot százszázalékos teljesítménnyel nyerték a portugálok, míg az ukrán csapat egy győzelmével is megszerezte a második továbbjutó helyet. A folytatásban Ukrajna a kontinens egyik legerősebbjének számító Kazahsztán válogatottjával küzdhet meg a négy közé jutásért.

A B csoportot a 7 pontos Kazahsztán nyerte a finnek, az olaszok és a szlovének előtt. A C csoport élén a hibátlan mérleggel rendelkező oroszok végeztek – 16 rúgott és mindössze 2 kapott góllal –, megelőzve a szlovák, a horvát és a lengyel válogatottakat. A D csoportot a spanyolok nyerték meg a grúzok, az azeriek és Bosznia-Hercegovina előtt.

A legutóbbi Eb-t (2018) a portugálok nyerték, miután 3:2-re legyűrték a döntőben a spanyolokat, a bronzmeccsen pedig 1:0-s orosz siker született a kazahok ellen.