Futsal: egy gólon múlt a magyar Eb-részvétel

A magyar futsalválogatott az Európa-bajnoki pótselejtező visszavágóján bravúros hajrával 5–4-re legyőzte Ukrajnát Gyöngyösön, de a továbbjutásnak a sárga mezes vendégek örülhettek, hiszen 6–6-os összesítéssel, idegenben lőtt több góllal kiharcolták a szereplést a belgiumi tornán.

1. FÉLIDŐ
Viszonylag gyorsan előnybe került a magyar válogatott, a 3. percben Trencsényi János gurított Lovas Norberthez, aki 10 méterről laposan lőtt a jobb alsóba, a megpattanó labda becsapta Jevgen Ivanyakot. (1–0)
A feljavuló ukránok a nyolcadik minutumban egyenlítettek: Mikola Bilocerkivec lőtt hét méterről, egy újabb megpattanó kísérlet, Balázs Zoltán tehetetlen volt. (1–1)

2. FÉLIDŐ
A fordulás után jó eséllyel kecsegtetett Andrij Szimka kiállítása, két percig emberelőnyben játszhatott a magyar csapat, ám még így is gólt kapott: Bilocerkivec elfektette Kun Gábort, majd Balázs Zoltánt is és az üres kapuba bombázott. (1–2)
Az utolsó öt percben kinyílt a gólcsap: egy parádést támadást követően egyenlített a magyar csapat, a felívelt labdát Dróth Zoltán csúsztatta a hálóba közelről. (2–2)
Ezután gyorsan kétgólos hátrányba kerültek a magyarok, előbb Jevgen Valjenko lőtt az üres kapuba, majd Denisz Ovszjannikov sem hibázott. Két perccel később azonban ismét döntetlent mutatott a gyöngyösi eredményjelző: Kun Gábor távolról lőtt kapufás gólt, majd egy jól belőtt labdát Harnisch Ákos pörgetett a kapuba közelről. (4–4)
Az utolsó percben a győzelmet is megszerezte a magyar csapat: Dróth húzogatott a bal oldalon, majd 10 méterről kegyetlen erővel tüzelt a bal felsőbe. A magyar válogatott 5–4-re megnyerte a mérkőzést, ám a 6–6-os összesítés azt jelentette, hogy az ukránok több idegenben szerzett góljuknak köszönhetően kijutottak az Eb-re.