Góleső a megyei labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában

A kárpátaljai megyei labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójában góleső zúdult a pályákra.

A felső osztály öt mérkőzésén összesen 23-szor voltak eredményesek a játékosok. Két találkozó kivételével a vesztes felek nem úszták meg hat kapott gól alatt a mérkőzést.
A forduló rangadóján a bajnokság legfőbb esélyesének kikiáltott FC Polena az ugyancsak nagyszerű formát mutató Újdávidházai Medvigyet látta vendégül. A bajnokság második és harmadik helyezettjének csatáját az erősen tartalékos vendégek kezdték jobban, az első10 perc leforgása alatt két ízben is megszerezhették volna a vezetést az újdávidházaiak.
A kimaradt helyzetek után kicsit megnyugodott a játék, ám a 20. minutumban ismét a Medvigy rúghatott volna gólt, azonban Ljutnyanszkij eszén nem tudtak túljárni az ellenfél támadói.
Az első valamire való hazai támadásra egészen a félidő derekáig kellett várni. Bár a mérkőzésen a vendégek domináltak, negyedórával a játékrész vége előtt azonban mégis a Polena előtt adódott óriási esély a gólszerzésre. Szlivka szabálytalankodott saját tizenhatosán belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Az ítéletet Repljuk hajtotta végre, lövése azonban elkerülte a kaput, így 0:0-val tértek pihenőre a felek.
A szünetet követően átvette a találkozó irányítását a hazai gárda, a Medvigy szinte teljes csapatával védekezett. Úgy tűnt, hogy a vendégek legfőbb célja az, hogy kapott gól nélkül megússzák a találkozót. Ez a 92. percig sikerült is nekik, ám ekkor Kundrik 17 méterről kibombázta a jobb felsőt, megszerezve a győzelmet a szolyvai alakulatnak.
A listavezető Meteorra korántsem várt olyan nehéz feladat, mint a riválisokra, a pisztraházai gárda a Buzsora otthonában diadalmaskodott 6:1-re.
A hétvége legnagyobb arányú győzelme Szerednyén született, ahol a szezont kicsit nehézkesen kezdő hazaiak 7:0-ra lelépték az Obolonyt.
Szintén fölényes győzelmet ünnepelhettek a nagyszőlősiek, akik hazai pályán 6:0-ra kiütötték az FC Dolhát.
A sereghajtók rangadóján a mezőnyben még egyedüliként pont nélkül álló Volóc odahaza sima 2:0-s győzelmet aratott az FC Péterfalva felett.
Az ificsapatok eredményei a fordulóból: Ilosvai Buzsora–Pisztraházai Meteor 1:4, FC Volóc–FC Péterfalva 2:1, FC Polena–Újdávidházai Medvigy 1:1, Nagyszőlősi FC–FC Dolha 4:0, FC Szerednye–FC Obolony 3:2.
Az alsó osztályban az elmúlt hétvégét nyugodtan nevezhetjük a szomszédvárak csatáinak, hiszen a huszti, a técsői és a rahói járásbeli csapatok is egymással csaptak össze a fordulóban. A forduló eredményei: FC Visk–FC Zolotarjevo 0:3, FC Avangard–FC Ternovo 0:2, FC Técső–FC Nagybocskó 3:0, FC Vilhivci–FC Rahó3:1, FC Kiszva–FC Hoverla 0:1, FC Velika Kopanya–FC Mizshirja 3:0.