Góllal és gólpasszal kezdte az évet Szoboszlai Dominik

Az RB Leipzig hazai pályán 4:1-re nyert a 19. perctől emberhátrányban futballozó Mainz ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójában. Az összecsapáson a lipcseiek mindhárom magyar válogatott labdarúgója kezdett, közülük Szoboszlai Dominik egy góllal és egy gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez.

A Bayernhez hasonlóan a lipcseiek több játékosát is sújtotta koronavírus-fertőzés, így az első keretből tíz játékosra sem számíthatott Domenico Tedesco, az RB Leipzig vezetőedzője. Az őszi idény hajrájában kinevezett szakembernek azonban kevés oka volt a bosszúságra: ugyan a mérkőzés első perceiben a vendégek domináltak, alig tíz perc elteltével fordulni látszott a kocka. A 19. percben Hack adta el a labdát a saját tizenhatosa előtt, a lipcsei André Silva passza után Poulsen lövését ugyan bravúrral mentette még Zentner kapus, a kipattanó visszakerült Silva elé, az ő lövését Hack kézzel mentette a gólvonal elől, jöhetett a jogos tizenegyes és a piros lap. A büntetőt André Silva váltotta gólra (1:0). Az első félidőben már nem esett több gól, viszont a fordulás után nem telt bele két perc, ismét a vendégkapuban volt a labda. A csereként beállt Nkunku passzát Szoboszlai Dominik vette át remekül a büntetőterületen belül, majd jobb lábbal a jobb felsőbe bombázta azt (2:0).

Az 57. percben szinte a semmiből szépített a Mainz: Li Dzse Szung lőtt közelről kegyetlen erővel a hazai kapuba, úgy, hogy a Gulácsi feje felett elsüvítő labda a keresztlécről vágódott a gólvonal mögé (2:1). Egy percen belül Nkunku visszaállította a kétgólos hazai előnyt: a gólpasszt Szoboszlai Dominik adta, aki ezzel négy gólja mellett öt gólpasszt tudhat a neve mellett a 2021–2022-es Bundesliga idényben (3:1). A 61. percbenAndré Silvaállította be a 4:1-es végeredményt. A hajrában mindkét csapat számos fiatalnak adott lehetőséget, a Mainzba beállt a 20 éves, osztrák utánpótlás-válogatott Németh Dávid, a hazaiaknál pedig ezen a meccsen debütált a csupán 16 esztendős Sidney Raebiger. A Lipcse győzelmével feljött a 8. helyre, míg a Mainz a 10. pozíciót foglalja el.