Gólzáporos Beregvidék-siker és mezőgecsei fordítás a kupában

Vasárnap lejátszották a beregszászi járási labdarúgó-kupa negyeddöntőinek visszavágóit. A Beregvidék FC idegenbeli győzelme után hazai pályán 5:3-ra legyőzte a Szőlősvégardói Ardovec együttesét, így kettős győzelemmel jutottak tovább a beregszásziak. A Kígyósi FC szintén kettős győzelemmel került az elődöntőbe, miután Mezőváriban is nyerni tudtak. A Mezőgecsei Baktyanec háromgólos hátrányt dolgozott le a Fancsikai FC ellen, majd büntetőkkel mentek tovább.

A Beregvidék FC idegenbeli győzelmével már nagy lépést tett a továbbjutás felé, de a beregszásziaknak oda kellett figyelniük a Barátság Stadionban rendezett visszavágón is. A hazaiak semmit sem bíztak a véletlenre, és az első játékrész után már 3:1-re vezettek. A második félidőben negyedik góljukat is megszerezték, és összesítésben már négy gól volt az előnyük. A gólzáporosra sikeredett találkozó végül 5:3-as hazai győzelemmel ért véget, így a Beregvidék FC 9:6-os összesítéssel jutott elődöntőbe. A döntőbe jutásért a Kígyósi FC csapatával kell megmérkőzniük. A kígyósiak hazai 3:1-es sikerüket követően idegenben még simább győzelmet arattak a bajnoki sereghajtó Mezővári FC felett. Derceni Béla csapata 4:1-re győzte le a nagyszámú közönség bíztatását élvező hazaiakat.

Nagy bravúrt hajtott végre a Mezőgecsei Baktyanec, akik 4:1-es fancsikai vereségük után harcolták ki hazai pályán a továbbjutást. A mezőgecsei-nagybaktai alakulat 5:2-re kiütötte ellenfelét, így jöhettek a büntetők. A tizenegyes rúgások is a hazaiaknak mentek jobban, így 3:0-ra megnyerték a büntetőpárbajt. A döntőbe jutásért a mérkőzés nélkül elődöntős Tiszakeresztúri FC vár a gecseiekre.

Az elődöntők első felvonását augusztus 15-én rendezik.

Beregszászi járási labdarúgó-kupa, negyeddöntő:

Beregvidék FC – Szőlősvégardói Ardovec FC 5:3, összesítésben 9:6

Mezővári FC – Kígyósi FC 1:4, összesítésben 2:7

Mezőgecsei Baktyanec FC – Fancsikai FC 5:2, összesítésben 6:6, büntetők után 3:0