Gólzáporos magyar győzelem és továbbjutás a kézilabda vb-n

Magabiztos győzelemmel folytatta szereplését a magyar válogatott az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokságon. A második fordulóban a nem túl nagy játékerőt képviselő Uruguay ellen aratott sima, 26 gólos sikert Gulyás István csapata. Ezzel a magyar válogatott továbbjutott csoportjából, és minimum két pontot visz magával a következő körbe. A csoport másik mérkőzésén a németek játék nélkül nyertek, mivel a Zöld-foki-szigetek újabb két játékosa fertőződött meg koronavírussal, így kilenc főre fogyatkoztak, ezért a szabályok értelmében nem állhattak ki a találkozóra.

Az alig néhány profi játékossal rendelkező uruguayiak az elejétől kezdve lassították a játékot, és az első félidőben ennek köszönhetően csak tizenhat gólt kaptak. A két csapat közti tudáskülönbség az első negyedóra jó játéka után megmutatkozott (11:2), majd egy hosszabb hullámvölggyel folytatódott, rossz átadásokkal, elszórakozott helyzetekkel. Az uruguayiak megérezték a lehetőséget, és a 24. percben már csak hat gól maradt a különbség (13:7). A félidő utolsó időszakában kialakult a nyolcgólos előny (16:8). A második félidőt már sokkal jobban és koncentráltabban hozta le a magyar csapat, míg az ellenfél kissé elfáradt. Az első félidőben remekül védő Székelyt Borbély váltotta a kapuban, aki szintén rengeteg helyzetet megfogott.

A magyar gólok közül a legtöbbet Máthé Dominik szerezte, aki remek átlövésekkel bombázta az uruguayi kapusokat. A végére már csak az volt a kérdés, hogy mekkora gólkülönbséggel nyer a magyar csapat, végül 44:18-as győzelemmel zárult a találkozó, és második győzelmükkel megszerezték a továbbjutást is. A 44 találattal a magyar együttes megdöntötte saját világbajnoki gólcsúcsát: a rekordot eddig az ausztrálok elleni 2013-as mérkőzés (43:13) jelentette.

A magyar válogatott utolsó csoportmeccse az első szakaszban, a németek ellen kedd este 20.30-kor kezdődik, melynek tétje a csoportelsőség, és hogy melyik csapat hány pontot visz magával a következő körbe, ahol a B csoport (Spanyolország, Lengyelország, Brazília, Tunézia) legjobb három csapatával találkozik az A csoport első három helyezettje.