Győzelemmel kezdték a magyarok a kézilabda vb-t

A magyar válogatott is megkezdte szereplését december 7-én a szerbiai női kézilabda-világbajnokságon.

A Hajdu János által irányított csapat először Csehországgal mérte össze tudását. A találkozó elején Görbicz találatának köszönhetően a magyarok szerezték meg a vezetést, de a csehek alig pár perc elteltével 2:1-re megfordították az állást. A folytatásban felváltva estek a találatok mindkét oldalon, főleg a két szélső, Bognár-Bódi és Knedliková ontotta a gólokat. Az első tíz perc leteltével sikerült kétgólos előnyre szert tennie a cseheknek, amelyet egészen a 20. perc végéig meg is tudtak őrizni. Ekkor azonban feljavult a magyar kapuban Herr Orsolya teljesítménye, amelynek köszönhetően 12:12-nél Tomoriék utolérték az ellenfelet. A 22. percben Poznarová torkon ütötte Görbiczet, amiért a játékvezetők piros lapot adtak, így a cseh válogatott a mérkőzés hátralévő részében kénytelen volt nélkülöznie egyik meghatározó játékosát. A kiállítás megtörte a csehek lendületét, a magyar együttes pedig 14:13-nál 1:0 után először a mérkőzésen ismét átvette a vezetést. Sőt Görbiczék egy 3:0-s sorozatot produkálva még tovább növelték a különbséget a két gárda között. A szünetre végül 18:16-os magyar vezetéssel vonultak az öltözőbe a felek. A második játékrészben villámrajtot vettek Szucsánszkiék. Negyedóra alatt 10:2-es sorozatot produkálva, már 28:18-ra vezetett a magyar csapat. A hátralévő tizenöt percben megszerzett előnyüket jól beosztották Tomoriék, és a hajrára kicsit kiengedve, végül 35:27-re megnyerték az összecsapást.
A csoport másik két találkozóján a papírformának megfelelően Németország 36:15-re legyőzte Ausztráliát, míg Románia Tunéziánál bizonyult jobbnak 27:17 arányban.