Ungvári FC

Győzelemmel zárta az évet az Ungvári FC

Magabiztos győzelmet aratott az ukrán harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában az Ungvári FC, akik idegenben ütötték ki a Rubikon Kijev csapatát. Volodimir Vaszjutik csapatának még egy elhalasztott mérkőzése maradt, de azt már csak jövőre pótolják.

Az Ung-parti gárda nagyon jól kezdte az idegenbeli mérkőzést, és már a 17. percben megszerezték a vezetést Denisz Szkotarenko találatával (0:1). A mérkőzés első félidejében már nem változott az eredmény, de a második játékrész gólzáporossá sikeredett. A 62. percben Pukánics Adrián indította Jurij Csonkát, aki elfutott a balszélen és középre ívelte a játékszert, amire jó ütemben érkezett Szkotarenko, és ismét betalált a kijeviek kapujába (0:2). Nem sokkal később Szerhij Mastalir is duplázni tudott, méghozzá két perc alatt. A 70. percben egy gyors ungvári kontratámadást követően Csonka etette meg a védelmet, majd Mastalirhez passzolt, akinek már csak az üres kapuba kellett továbbítania a labdát (0:3). Két perccel később Rjasko indította Mastalirt, aki lerázta védőit és megszerezte csapata negyedik gólját (0:4). Ezután Tiscsuknak is volt egy veszélyes helyzete, de nem sikerült újabb gólt szereznie az Ungvári FC-nek. A 78. percben a hazai csapat szépíteni tudott, amivel kialakult az 1:4-es végeredmény.

Az Ungvári FC 4:1-es győzelmével feljött a tabella negyedik helyére, és csupán három ponttal vannak lemaradva a két éllovastól, a Dinaz Visgorod és a Pogyillja Hmelnickij csapatától. A megyeszékhelyieknek még van egy elhalasztott mérkőzésük az Epicenter Dunajivci csapata ellen, de ezt a találkozót csak tavasszal fogják pótolni.

Ukrán harmadosztályú labdarúgó-bajnokság, 10. forduló:

Rubikon Kijev–Ungvári FC 1:4

11. forduló:

Obolony Kijev-2–Csajka 0:2

A bajnokság állása: 1. Dinaz Visgorod 25 pont, 33:12 (gólkülönbség), 2. Pogyillja Hmelnickij 25 p. (20:6), 3. Epicenter Dunajivci 24 p. (20:6), 4. Ungvári FC 22 p. (19:10), 5. Kárpáti Halics 20 p. (20:13), […] 11. Rubikon Kijev 9 p. (10:21), 12. Niva Vinnyica 6 p. (13:27), 13. Kárpáti Lviv 4 p. (7:28).