Hamilton győzött az Amerikai Nagydíjon

Ötödször nyerte meg Lewis Hamilton az Amerikai Nagydíjat, azonban csapattársa második helye azt is jelenti, hogy egyelőre nem sokat javult a bajnoki esélye a brit versenyzőnek. A harmadik helyen a Red Bullos Daniel Ricciardót intették le.
Nincsen igazi győztese a 2016-os Amerikai Nagydíjnak, annak ellenére, hogy Lewis Hamilton most már tradicionálisan megnyeri az USA-ban rendezett versenyeket.

A kontinensen már-már szupersztárrá „cseperedő” F1-bajnok a 2007-es debütálása óta 6 megrendezett Amerikai Nagydíjból ötön győzedelmeskedett a mostani elsőségét is beleértve.

És bár ennél többet nem is érhetne el, valójában Nico Rosberg is közel hasonló győzelmet aratott a világbajnoki pontversenyben való csatában, hiszen hozta azt a teljesítményt, amire ha a fennmaradó három versenyen képes, megnyeri az idei világbajnoki címet. Ha folyamatosan hozza csak a második helyet, akkor is ő 2016 legjobbja.
A Mercedes mindkét versenyzője „győzött” tehát, és ahol vannak győztesek, ott veszteseknek is lenniük kell.

Erre a címre pedig a Red Bull tagjai fizettek be. Vesszőfutásuk azzal kezdődött, hogy a 28. körben Max Vertsappen talán félreértve csapatát, kirongyolt a bokszba, ahol a szerelők békésen szenderegtek a székükön csücsülve. A holland viszont váratlan riadót fújt, a kerékcsere pedig ebben a szellemben zajlott le.

Fejetlenség, kapkodás, időveszteség, majd egy bocsánatkérés az ifjú Verstappentől, aki tévesen tett kitérőt.
Innen egyenes út vezetett a 3 körrel későbbi technikai hibához, ami után Virtuális Safety Car jelzést kapott a pálya, s ezzel zöld jelzést a Mercedes, hogy ahogyan az egyébként gumielőnyben lévő Daniel Ricciardo mérgesen fogalmazott, egy „ingyen bokszkiállásra”.
Ezzel el is ment az ausztrál esélye arra, hogy megvívjon Nico Rosberggel, akit remekül lerajtolt a futam indulásakor, és tartotta is maga mögött, míg csak tudta.

A Mercedes „ingyen” kiállása után már csak a harmadik hely volt elérhető, azt viszont hozta is hiba nélkül. Az Amerikai Nagydíj végeredménye a dobogós helyezést tekintve tehát gyakorlatilag rajt-cél eredményt hozott.
De volt itt még vesztes a Red Bullon kívül is. Például az a Kimi Räikkönen, aki ismét remekül hajtott, de a csapata a bokszkiállás során túl hamar adott számára zöld jelzést, és így gyengélkedő bal hátsóval indult neki az emelkedőnek.

Onnan pedig erőtlenül gurult vissza a bokszutcába, és esett is ki a folytatásból. A Ferrari becsületét így csak Sebastian Vettel tudta megmenteni, aki végül a hatodikról indulva a negyedik helyen zárt. Persze jó nagy hátránnyal… egy plusz kiállással.

Ez utóbbit azért tehette meg két körrel a vége előtt, mert az őt „követő” Carlos Sainz jókora hátrányban volt. Ezzel együtt a spanyolnak kijár a gratuláció, remekül hozta fel autóját a 10. helyről az ötödikre, csakhogy a leintés előtt még ott várt rá honfitársa.

Fernando Alonso hatalmasat autózott ezen a versenyen, és mindenkibe „belekötött”, akit meglátott. Ezúttal eredményes volt. A 12. helyről zárkózott fel az első ötbe.

Sainz így végül hatodik lett, őt pedig Felipe Massa, Sergió Pérez, Jenson Button (ő gyakorlatilag már a pálya másik végéről érkezett, de azért egy környit otthagyott a pályán), és Romain Grosjean követte az első 10-ben.

A világbajnoki pontverseny tehát gyakorlatilag nem mozdult el egyik irányba sem. Jelenleg 26 pontos Nico Rosberg előnye, és három futam van a végéig.
A következő versenyhétvége csupán napokat kell várnunk, hiszen október 30-án, a jövő hétvégén Mexikói Nagydíj.