Harmadosztály: ungvári győzelem a kárpátaljai rangadón

Az ukrán harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő kárpátaljai csapatok – az Ungvári FC és az Irhóci FC (Vilhivci) – a kilencedik fordulóban egymás ellen léptek pályára Ungváron az Avangard Stadionban. A mérkőzésen minimális hazai győzelem született, ezzel az Ung-partiak megelőzték a tabellán a técsői járásiakat.

A kárpátaljai rangadó előtt vidékünk mindkét  együttese csalódott lehetett, a técsői járási Irhóci FC (Vilhivci) az ötödik helyről várta az utolsó előtti pozícióban tartózkodó Revera 1908 elleni hazai találkozót. A papírformának megfelelően a hazaik szerezték meg a vezetést, miután a 15. percben Nemcsanyinov értékesítette a csapata számára megítélt büntetőt (1–0). A vendégek két perc múlva egyenlítettek, és mivel nem született több gól a játékrészben, 1–1-es döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok. A fordulást követően nagy meglepetésre a vendégek szereztek vezetést a 49. percben, amire csupán a 82. percben tudtak válaszolni a hazaiak Timosenko góljával (2–2). A fennmaradó idő kevésnek bizonyult ahhoz, hogy a kárpátaljai együttes megnyerje a találkozót, így egy ponttal kellett beérniük a técsői járásiaknak. Az Ungvári FC a második helyen álló Kulikiv otthonában már a 12. percben hátrányba került, és egészen a 87. percig kellett várniuk az egyenlítésre, ami egy öngóllal jött össze. Ekkor már a bravúros pontszerzés is elképzelhetőnek tűnt a második helyezett otthonában, de egy perccel a rendes játékidő letelte előtt a Kulikiv megszerezte a győztes találatot (2–1).

A kilencedik forduló előtt a kilencpontos ungváriak a listavezetőtől hét ponttal voltak lemaradva és a hetedik helyen álltak.

A técsői járási Irhóci FC (Vilhivci) tizenegy pontot gyűjtött, ezzel két hellyel voltak az ungváriak előtt. A két gárda ungvári összecsapása rendkívül szorosra sikeredett. A hazaiak már a 7. percben megszerezték a vezetést, Dmitro Kovalenko talált be az irhóciak kapujába (1–0). A vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, de a hazaiak előtt is adódott lehetőség az előnyük növelésére, több gól viszont már nem született a találkozón. A megyeszékhelyiek győzelmükkel megelőzték riválisukat a tabellán. Az Ungvári FC a következő fordulóban a második helyen álló Rukh-2 Lviv otthonába látogat, az Irhóci FC pedig a harmadik helyezett Probij Horodenka vendége lesz.