Hibátlan kárpátaljai szereplés

Kialakult az Ukrán Kupa 32 fős mezőnye. A legjobb 32 közé való jutásért két kárpátaljai csapat is érdekelt volt. Az egyik az eddigi legnagyobb sikerét elérő SC Beregvidék, amatőr csapatként verte az előző körben a harmadosztályú Krisztál Herszont és így a mostani fordulóban még ennél is nagyobb feladattal találta magát szembe, hiszen a másodligában remekelő Naftovik-Ukrnafta ellen kellett kiharcolnia a továbbjutást.

Talán még a beregszászi csapat legvérmesebb szurkolói sem álmodtak a továbbjutásról, csak a tisztes helytállásban bíztak a drukkerek. A mérkőzés napján közel 6 ezer ember gyűlt össze a Barátság stadionba, hogy buzdítsák a Vérke-parti együttest. A találkozó elején házigazdák léptek fel támadólag. Előbb Szarkisz, majd Picur veszélyeztette az ohtirkai kaput. A nézőknek olyan érzése volt, hogy a két csapat közül a hazaiak játszanak több osztállyal feljebb. A 15. percben szabadrúgáshoz jutott a Beregvidék. A pontrúgást a bal szélről az ellenfél tizenhatosának magasságában Szergejev ívelte be a Naftovik büntetőterületére és a labdát három védő gyűrűjében, a legjobb ütemben felugró Teplij a hosszú sarokba fejelte. A stadion egy pillanat alatt felrobban és a szurkolók hosszú percekig éltették kedvenceiket. A bekapott gól után magasabb iramot kezdetek el diktálni vendégek, ám a következő nagy helyzetet mégis a hazaiak alakították ki. A 20. percben Szergejev ugratta ki a bal szélen Kalapácsot, aki egy visszacselt követően a hosszú sarkot célozta meg. A lövés kissé célt vesztett és a labda a kapufát találta el. Az első játékrész hátralévő részében a vendégek két szabadrúgásból veszélyeztették a hazai kaput, de Krasevszskij kapus magabiztosan hárította ezeket a kísérleteket. A térfélcserét követően a Beregvidék akárcsak a Krisztál ellen, most is behúzódott saját térfelére és átengedte a területet az ellenfélnek. A Naftovik komoly erőket mozgósított ekkor az egyenlítés érdekében. Ám nagy Róbert szervezetten és fegyelmezetten játszó fiai állták a sarat. A 70. percben aztán még nehezebb lett a hazaiak helyzete, ugyanis Azarov utolsó emberként buktatta a vendégek kiugró csatárát, aminek következtében a játékvezetőtől piros lapot mutatott fel a védőnek. A tíz főre fogyatkozó beregszásziak az utolsó 20 percben kettőzött erővel játszottak és majdnem még tovább növelték előnyüket is. A 80. percben egy kiugratást vett kézbe a vendégek hálóőre a 16-oson kívül, és ugyanebben a pillanatban ütközött a hazai csatárral is. A beregszászi játékosok a gyorsan elvégzett szabadrúgás után betaláltak a kapuba, ám a sípmester tévesen visszafújta az esetet és kifelé ítélt szabadrúgást. A hátralévő időt sikerült kibekkelni a házigazdáknak és 1:0-ra megnyerniük a találkozót. Ezzel a történelmi győzelemmel a Beregvidék biztosította helyét a legjobb 32 között.

Megyénk másik csapata a Hoverla-Zakarpattya a Heliosz Harkivt látta vendégül. A két gárda két héttel ezelőtti bajnokához képest több helyen is változtattak az edzők. A mérkőzés óvatos tapogatózó játékkal kezdődött. A csapatok nagyon ügyeltek a védekezésre és inkább kontrákból igyekeztek esélyt teremteni az ellenfél kapuja előtt. Már ekkor az az érzése támadt az embernek, hogy ez egy tipikus egygólos találkozó. A kérdés az volt vajon melyik gárdának sikerül majd megszereznie majd azt az egyetlen találatot. Az első 45 percben a házigazdák több alkalommal is helyzetbe kerültek, ám az utolsó pillanatokban pontalmok voltak a támadók, így a szünetre 0:0-val vonultak a csaptok. A szünet után a játék a főleg a középpályán folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben. Már-már mindenki a túlórára készült, ám a 91. percben a csereként beállt Kucserenko eldöntötte a mérkőzést. Melikian az alapvonalról a tizenegyes magasságába ívelte a labdát, amit aztán Kucserenko fordulásból a hosszú sarokba lőtt. A mérkőzés 92. percében még kiállították a vendégek egyik játékosát, ám a találkozó végeredményét ez már nem befolyásolta. Szokásos 1:0-s győzelmével a Zaki továbbjutott a következő fordulóba.

Ukragrokom Prijutyivka − Metalurg Zaporizzsje a hosszabbításban 0:1, Sahtar Szverdlovszk − Szlavutics Cserkaszi 4:1, Sztaly Alcsevszk − FK Szevasztopol 0:1, Szlovhlib Szlovjanszka − FK Odessza 1:0, Prikarpattya Ivano-Frankivszk − FK Poltava 1:2, Deszna Csernyigiv − Energetik Burstin 0:2, Sztaly Dnyiprodzerzsinszk − Makijivuhilja Makijivka 1:0, Kreminy Kremencsuk − Hirnik Krivij Rih 2:0, Szkala Sztrij − Arszenal Bila Cerkva 0:2, FK Szumi − Krimteplitsa Molodizsne 3:1, Bukovina Csernyivci − Olimpik Donyeck 3:2, FK Lviv − Zirka Kirovograd 1:3, Energia Nova Kahovka − MFK Mikolajiv 0:4, Titán Armjanszk − Niva Vinnica nem játszották le.