Hozták a kötelezőt a nagyok

A Kárpátaljai megyei labdarúgó-bajnokság felső osztályának 17. fordulója meglepetésektől mentesre sikeredett.

Az élmezőnyhöz tartozó csapatok mindegyike a hétvégén esélyeshez méltóan képes volt fölülkerekedni ellenfelén. A bajnoki aranyérem fő várományosának tekinthető SC Beregvidék talán az élmezőny tagjai közül a legnehezebb ellenfelet kapta a fordulóban a Pisztraházai Meteor személyében. Pisztraházai gárda nem könnyű ellenfél és főleg nem hazai pályán, innen több nagycsapat is csak verejtékes győzelem árán tudta elhozni a három pontot. Mindezek fényében talán nem is meglepetés, hogy az összecsapás első félidejében, a hazaiak a játék több elemében is fölülkerekedtek nevesebb ellenfelük felett. Gólra azonban egészen a 60. percig kellett várni. Ekkor Szlivka Szarkisz beadását követően volt fejjel eredményes. Mint később kiderült több találat már nem született a találkozón, így a hármas sípszó a Beregvidék 1:0-s győzelmét jelentette.

A beregszásziak legnagyobb riválisának számító Munkácsi FC a megyeszékhelyen mérte össze tudását az FC Ungvárral. A fiatalokból álló hazai csapatnak sikerült meglepnie esélyesebb ellenfelét és már a 2. percben megszerezték a vezetést. A bekapott gól felrázta a Latorca parti csapatot, amely ezután magához ragadta a kezdeményezést és még a szünet előtt megfordította az állást. A térfélcserét követően mindkét csapat a  támadásokra helyezte a habgsúlyt, aminek köszönhetően élvezetes és izgalmas volt a játék. Az ungváriak támadója előtt óriási esély nyílt az egyenlítésre, de a fiatal csatár nem tudta az üres kapuba juttatni a labdát. Az összecsapást a vártnál szorosabb eredménnyel, de megérdemelten nyerte a Munkácsi FC.

A dobogós helyért küzdő FC Polena a Nagyszőlősi FC otthonában vendégeskedett. A mérkőzés folyamán úgy tűnt, hogy a két csapat közül csak az egyiknek fontos a három pont megszerzése. A vendégek már az eső percektől magukhoz ragadták a kezdeményezést és irányították a játékot, sorra alakítva ki a helyzeteket a hazai kapu előtt. Az első találatra, azonban így is a 35. percig kellett várni. A bekapott gól ellenére sem változott meg a nagyszőlősi csapat játéka. A házigazdák az egész mérkőzés folyamán képtelenek voltak védésre késztetni az ellenfél portását. A második félidő közepén, újabb gólt szereztek a vendégek és ezzel beállították a végeredményt is, ami a Polena 2:0-s győzelmét jelentette.

A Polenával azonos pontszámmal rendelkező FC Szerednye az Ilosvai Buzsora vendége volt a fordulóban. Az ilosvaiak 3. hete látják vendégül az élmezőny tagjait és játszanak igen szoros mérkőzéseket velük. Ám a mostani összecsapáson váratlanul a vendégek szerezték meg a vezetést alig pár perccel a kezdő sípszó után. A gyorsan bekapott gól után jött a gyors válasz is hazai részről, így a 13. percben már 1:1 volt az állás. A szünetig ez az eredmény már nem is változott, igaz a vendégeknek két 100%-os lehetősége is volt az előny megszerzésére. Ami késik, az nem múlik alapon a második játékrész elején ismét megszerezte a vezetést az FC Szerednye. Ám a vendégek ezúttal sem örülhettek sokáig a vezetésnek, mivel a házigazdák újból egalizálni tudták az állást. Az idő múlásával úgy tűnt, hogy akár meglepetés is születhet a találkozón, ám a vendégek nem így gondolták. Nem sokkal a hármas sípszó előtt harmadik alkalommal is vezetéshez jutottak a szerednyeiek, amit a találkozó végéig sikerült is megtartaniuk és ezzel 3:2-re megnyerték a találkozót is.

Az Ujdávidházai Medvigy a fordulóban a rapszodikusan teljesítő Viski FC-ét fogadta. Az első körben egy percig sem lett volna kétséges a találkozó kimenetele, hiszen a vendéglátók az első 11 fordulóban egyetlen mérkőzést sem nyertek. Ám azóta sokat változott a világ, az ujdávidházai együttes az elmúlt öt találkozóból kettőt megnyert. A mostani összecsapáson is ők jutottak előnyhöz az első félidőben, amit aztán a másodikban háromgólosra hízlalták. A vendégek erejéből nem sokkal a lefújás előtt csak a szépítésre futotta, így a Medvigy 3:1-re győzött a Visk ellen.

Az FC Volóc és a Nagybocskói Jalinka összecsapása elmaradt a fordulóban, mivel a vendégek nem utaztak el a mérkőzésre, így a hazaiak 3:0-s technikai győzelmet könyvelhettek el.

Az ifi csapatok eredményei a fordulóból: Ilosvai Buzsora – Fc Szerednye 0:2, FC Volóc – Nagybocskói Jalinka 3:0, Nagyszőlősi FC – FC Polena 2:1, FC Ungvár – Munkácsi FC 1:3, Pisztraházai Meteor – SC Beregvidék 1:3, Ujdávidházai Medvigy – Viski FC 4:2.

Az alsó osztály csapatainak eredményei a 19. fordulóból: FC Técső – FC Narcisz 1:0, FC Hoverla – Fc Ternovo 7:2, FC Avangard – FC Vilhivci 2:2, FC Dolha – Kricsevo Mencsul 3:0, FC Edelvejsz – FC Obolony 3:1, FC Zolotarjevo – FC Kopány 1:4.