Idegenben győzött a Bayern és a Chelsea

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének keddi játéknapján hatalmas előnyt szerzett idegenben a címvédő Bayern München, miután 4:1-re kiütötte Rómában a Lazio együttesét. Fontos lépést tett a továbbjutás felé a Chelsea csapata is, akik az Atletico Madridot győzték le 1:0-ra a két együttes bukaresti találkozóján.

Az Atletico Madrid a nyolcaddöntő hazai mérkőzését a Chelsea ellen kénytelen volt Bukarestben lejátszani, a spanyolországi járványintézkedések miatt. A találkozón jóval aktívabbak voltak a vendégek, és veszélyesebbek az ellenfél kapuja előtt. A mérkőzés egyetlen gólját a londoni együttes szerezte, miután Giroud szépségdíjas mozdulattal talált a madridi kapuba. A Chelsea így 1:0-s előnyből várhatja a visszavágót.

A Bayern München a Lazio vendégeként lépett pályára, és már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést: a 9. percben Lewandowski csapott le a labdára egy hazaadást követően, és a kapuba gurított (0:1). A 24. percben a bajorok megduplázták előnyüket, Musiala szerzett gólt Goretzka passza után (0:2). A félidő végére már hárommal vezettek a vendégek: Sane volt eredményes a 42. percben, Coman gólpasszát követően (0:3). A második játékrészben folytatódott a bajorok gálája, a 47. percben már 0:4-et mutatott az eredményjelző. Ezúttal egy öngóllal nőtt a vendégek góljainak száma, Acerbi talált be saját kapujába. A Lazio a 49. percben szerezte meg becsületgólját Correa révén, amivel kialakult az 1:4-es végeredmény. A Bayern ezzel a győzelemmel magabiztosan várhatja a müncheni visszavágót.

Szerdán az Atalanta–Real Madrid és a Borussia Mönchengladbach–Manchester City találkozókkal fejeződik be a nyolcaddöntők első felvonása. A Mönchengladbach és a Manchester City összecsapása a budapesti Puskás Arénában kerül megrendezésre.