Ismét győzött idegenben az Ungvári FC

Az ukrán harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő kárpátaljai csapatok közül az Ungvári FC azt követően, hogy a listavezető ellen is pontot tudott szerezni, szezonbeli második győzelmét szerezte meg, ráadásul ismét idegenben. A másik kárpátaljai együttes is nyerni tudott hétvégén: az Irhóci FC (Vilhivci) két elszenvedett vereség után hazai pályán talált vissza a győztes útra.

Az Ungvári FC a negyedik fordulóban hagyta el először nyertesként a pályát, a jelenleg utolsó előtti helyen álló Revera 1908 otthonában arattak 5–1-es kiütéses győzelmet a megyeszékhelyiek. Az ötödik fordulóban a hibátlan mérleggel rendelkező listavezető, a Probij Horodenka látogatott az ungváriakhoz. A hazaiak a 10. percben Antony Emere góljával előnyhöz jutottak, de a vendégek a 28. percben már egyenlíteni tudtak. A találkozón mivel nem született újabb gól, egy-egy ponttal kellett beérniük a csapatoknak. Az Ungvári FC a nyolcadik helyről várta a következő játéknapot. A sereghajtó, tízedik pozíciót elfoglaló Real Farmához látogattak szombaton az Ung-partiak. A mérkőzés egyetlen találatát a vendégek szerezték, Nazarij Bohomaz a 26. percben volt eredményes (0–1), amivel három ponthoz juttatta csapatát. Az Ungvári FC ezzel már három mérkőzés óta veretlen, és hét pontot szereztek ezeken a találkozókon összesen, amivel felzárkóztak a hetedik helyre (az első három fordulóban mindössze egy pontot gyűjtöttek). Az Ung-vidékiek eddigi mérlege két-két győzelem, döntetlen illetve vereség. A következő fordulóban a Niva Ternopil második csapata látogat az ungvári Avangard Stadionba, akik a tabellán egy ponttal vannak lemaradva a kárpátaljai csapattól, tehát az Ung-partiaknak minden esélye megvan, hogy megszerezzék első hazai győzelmüket is.

A técsői járási Irhóci FC (Vilhivci) előbb sima, ötgólos vereséget szenvedett hazai pályán a Zsitomir 2 gárdájától. Ezt követően a Niva Ternopil 2 otthonában léptek pályára. A vendégek a 15. percben vezetést szereztek Mihajlo Sesztakov révén, de nem örülhettek sokáig, mivel a középkezdés után rögtön egyenlített a hazai gárda. A 26. percben a fordítás is összejött a Nivának, a 91. percben pedig végleg eldöntötték a három pont sorsát a ternopoliak. Az Irhóci FC újabb vereségén a Szkala 1911 ellen javíthatott vasárnap délután hazai pályán. Ezen a találkozón is csupán egy gól született – ahogy az Ungvári FC mérkőzésén – amit a hazaiak szereztek Mihajlo Sesztakov révén a 48. percben, így a máramarosiak megszerezték szezonbeli harmadik győzelmüket, amivel a tabella ötödik helyén állnak (9 pont, 3-3 győzelem és vereség). A következő játéknapon nehéz feladat vár az irhóciakra, mivel a második helyezett Kulikiv otthonába látogatnak.