Jégkorong Erste Liga: idegenben nyert az FTC és a DVTK

A Ferencvárosi TC könnyedén győzött (4:1) a MAC vendégeként a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján. A Dunaújvárosi Acélbikák 3:1-re kikaptak idegenben a Titánoktól, a Diósgyőri VTK pedig Győrben tudott nyerni az ETO ellen (4:3).

Az FTC sorozatban negyedik győzelmét aratta az Erste Ligában, így tartja a lépést a listavezető Csíkszeredával. A két csapat között egy pont a különbség a székelyföldiek javára, akik egy mérkőzéssel többet játszottak, mint a fővárosi zöld-fehérek. A tabella harmadik helyén álló Újpest karácsony második napján lép jégre a kupagyőztes Debreceni EAC vendégeként. A jégkorong Erste Ligában 28-án és 30-án is teljes fordulót rendeznek.

A Fradi már az első harmadban nagyot lépett a győzelem felé, mivel a kanadai Fowlie duplájával 2:0-ra vezettek a 17. percben, majd a második harmadban Tóth Adrián növelte háromgólosra az előnyt. Molnár Bálint révén még szépítettek a hazaiak, Tóthnak is összejött a duplázás, így simán nyertek a vendégek a korábban a szlovák bajnokságban játszó MAC Újbuda ellen. A Dunaújvárosi Acélbikák (DAB) hiába szereztek vezetést a Titánok otthonában, az orosz Mingazov előbb egyenlített, majd Farkas Botond fordítani tudott, végül a szlovén Dolinar üres kapus találatával bebiztosította csapata számára a győzelmet. A Győri ETO 1:0-s előnnyel mehetett szünetre az első harmad után a DVTK ellen, de a vendégek a második harmadban három korongot is belőttek, és végül egygólos sikert arattak.

Jégkorong, Erste Liga:

MAC Újbuda–Ferencvárosi TC 1:4

Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák 3:1

Győri ETO–Diósgyőri VTK 3:4

A bajnokság állása: 1. Csíkszereda 59 pont/26 mérkőzés, 2. Ferencváros 58/25, 3. Újpest 53/26, 4. Gyergyói HK 51/24, 5. MAC Újbuda 46/24, 6. Brassó 41/26, 7. DEAC (Debrecen) 31/25, 8. Győri ETO 24/24, 9. Diósgyőri VTK (Miskolc) 18/23, 10. DAB (Dunaújváros) 13/25, 11. Titánok 11/22.