Jégkorong: Hajrában vesztett Magyarország, túlórában nyert Ukrajna

A hajrájához közeledik a 2013-as Divízió 1-es jégkorong-világbajnokság.

Az utolsó előtti fordulóban az A csoportban a házigazda magyar válogatott a torna egyetlen még hibátlan mérleggel rendelkező csapatával, Olaszországgal csapott össze. Mindkét fél számára nagy téttel, bírt a találkozó, hiszen ennek a mérkőzésnek a győztese hatalmas lépést tesz a feljutást jelentő első két hely megszerzése felé. Az összecsapást az olaszok kezdték jobban, a vendégek az első percektől kezdve a kapuja elé szögezték ellenfelüket. A ránehezedő nyomást nem is bírta sokáig a magyar válogatott, Rocco góljával már a 3. percben megszerezték a vezetést az itáliaiak. A folyatásban két emberfórt is kaptak Ladányiék, akik a másodikat ki is használták. Mihály kapáslövésével a 7. percben egyenlített Magyarország. Az egyenlítő találat után kicsit felpaprikázódtak a kedélyek, a bíróknak többször kellett páros kiállításokat kiosztania. Ezekben a négy a négy elleni szituációkban inkább a hazai gárda dominált, ami csöppet sem volt ínyére az olaszoknak. A torna folyamán első ízben talált egyenlő rangú ellenfélre az éllovas talján együttes. A középső harmad elejét megnyomták a vendégek, Szupernek több alkalommal is bravúrt kellett bemutatnia ahhoz, hogy döntetlen maradjon az állás. Ám az idő múlásával egyre jobban feljöttek Sofronék, a játékrész derekától már ők irányítottak. Sőt egy négy a három elleni játéknál könnyedén a vezetést is megszerezhette volna a Chernomaz-csapat. Az emberelőny azonban kimaradt, mint ahogy a többi magyar lehetőség is. Ebben az időszakban a vendégek nem igazán brillíroztak, sőt néha egészen kétségbeesett eszközökkel védekeztek. Az utolsó játékrészhez így 1:1-es döntetlennel vonultak ki a csapatok. A színültig megtelt Sportcsarnok egy emberként buzdította a házigazdákat, akik ettől szinte eksztázisban játszottak. A 45. percben Mihály, a 47.-ben Kovács, a 48.-ban pedig Sikorcin is gólt lőhetett volna, ám kiváló formában védő Dennis eszén egyikük sem tudott túljárni. Ezt követően hátrányba került a hazai csapat, amit 8 másodperccel a lejárta előtt kihasználtak a vendégek. Iannone távoli kapáslövése talált utat Szuper kapujába. Bár a hátralévő időben mindent megtett a magyar válogatott az egyenlítésért, ez nem jött össze. A taktikusan védekező olaszoknak sikerült megtartaniuk az előnyt, és 2:1-re megnyerték a mérkőzést. Ezzel a győzelemmel az olasz csapat az utolsó forduló eredményétől függetlenül visszajutott az elit ligába, míg Ladányiék sorsa az olaszokéba került. A második hely megszerzésére ugyanis csak akkor van esélye a házigazdáknak, ha az itáliaiak megverik majd a kazahokat. A csoport többi mérkőzésén Japán magabiztosan verte 4:1-re Nagy-Britanniát, Kazahsztán pedig 4:2 arányban bizonyult jobbnak Dél-Koreánál.
Donyeckben a B csoportban a csütörtöki szünnap után Lengyelország könnyedén 5:3-ra felülmúlta Észtországot. Az alsóházi rangadón Románia kiélezett csatában 2:1-re legyőzte Litvániát. Az eddig imponáló magabiztossággal játszó ukrán válogatott pedig túlórára kényszerült Hollandiával szemben. Az összecsapás elején meglepetésre kétgólos előnyre tettek szert a tulipánosok, melyet a házigazdáknak a második harmadban sikerült ledolgozniuk. Mivel a záró játékrészben nem esett gól, így a döntés a ráadásra maradt. A négy a négy elleni játékban a hazaiak voltak eredményesek, és 3:2-re legyőzték ellenfelüket. Az A csoportba való feljutást jelentő első helyért az utolsó körben Ukrajna és Lengyelország vív nagy csatát.