tenisz kellekek

Kárpátaljai lány nyerte az országos teniszbajnokságot

Június 23. és 27. között Lembergben rendezték meg az országos első kategóriájú teniszbajnokságot – adta hírül a mukachevo.net július 7-én.

A hetven teniszező között a Kárpátaljai Megyei Gyermek- és Ifjúsági Sportiskola öt növendéke is részt vett a versenyen.
A bajnokságon két korosztály képviselői versenyeztek: fiúk és lányok 12 éves korig, illetve 14 éves korig.
A 12 éves korcsoportban a lányok között a bajnokság győztese Tetjana Dicska ungvári teniszező lett, aki egyéni és páros versenyben is a dobogó legfelső fokára állhatott.
A döntőben a kárpátaljai lány a lembergi Anasztaszija Jakubecskót győzte le, majd párosban a kijevi Anasztaszija Csihiriket utasította maga mögé.
A fiúk 12 éves korig zajló páros versenyében második helyen végzett a szintén kárpátaljai David Andruszj, valamint egyéniben harmadik lett Olekszandr Dupin.