jiujitsunyiscsenko

Kárpátaljai siker a nemzetközi jiu-jitsu versenyen

Katerina Nyiscsenko, a BLAKZ BJJ Kijev versenyzője első aranyérmét nyerte a párizsi jiu-jitsu bajnokságon – tudatta a kárpátaljai Valentin Varenikov, az újdonsült bajnok edzője.

A jiu-jitsu bajnokságot (IBJJF) június 28–29-én rendezték Párizsban, ahol Katerina Nyiscsenko különböző kategóriákban több aranyérmet is nyert.
Katerina Nyiscsenko Beregszászban született, a helyi gimnáziumban végzett 2003-ban. 11 éve Kijevben él, de gyakran hazalátogat szülővárosába.
Kezdetben thai boxszal foglalkozott hobbi szinten, ezzel tartotta magát formában. A kedvtelésből űzött sportból már fél év után aranyérmet nyert Kijevben. Szülei előtt titkolta új szenvedélyét, nem akarta, hogy aggódjanak érte. Csak akkor mesélt szeretteinek a sportról, mikor ezüstérmet szerzett az ukrán bajnokságon.
2013. április 21-én aranyérmes lett a grappling (földharc) küzdősportból rendezett országos bajnokságon. Egy év leforgása alatt emellett számos nemzetközi versenyt is megnyert.
Most új hobbija lett: a brazil jiu-jitsu. A lány a kijevi BLAKZ BJJ csapatában edz, mely tagja a Nemzetközi Brazil Jiu-Jitsu Szövetségnek (IBJJF – International Brazilian Jiu Jitsu Federation). Az ukrajnai csoport kurátora prof. Jair Correa de Magalhaes, a kijevi iskola vezetője pedig Valentin Varenikov.