Kétesélyessé vált a megyei bajnokság?

Egyetlen mérkőzéssel – a kárpátaljai megyei labdarúgó-bajnokság negyede után – kétesélyessé vált a pontvadászat.

A tabella első két helyét elfoglaló csapat ugyanis fordulóról-fordulóra nyeri a mérkőzéseket és növeli előnyét az üldözőkkel szemben. Ez a tendencia a hatodik játéknapon sem változott, a listavezető és a mezőnyben egyedüliként még makulátlan mérleggel rendelkező Meteor ezúttal odahaza nyert magabiztosan 5:0-ra az Obolony ellen. A pisztraháziak legfőbb riválisának számító FC Polena Péterfalván vendégeskedett, a szolyvai gárda alig egy félidő alatt gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. A vendégek a 29. és a 43. perc között négy találatot szerezve teljesen szétzilálták az addig lelkesen játszó hazaiakat. A folytatásban a Polena részéről Repljuk még kétszer villant, így a Kárpátalja-Kupa győztes alakulata végül 6:0-ra kiütötte az FC Péterfalvát. A bajnokság harmadik helyén álló Medvigy a kezdeti botladozások után egyre jobban magára találó Nagyszőlőst látta vendégül. A forduló rangadóját végül az újdávidházi együttes nyerte 3:1-re. A hétvége legnagyobb meglepetése Dolhán született, ahol a Borzsava egy, a 94. percben elért találattal 1:0-ra legyőzte az FC Szerednyét. Igazi hatpontos találkozót játszott egymással a Buzsora és a Kárpáti, az alsóházi derbin végül a házigazda ilosvaiak diadalmaskodtak 3:0-ra.
Az ifi csapatok eredményei a fordulóból: Újdávidházi Medvigy – Nagyszőlősi FC 2:0, FC Péterfalva – FC Polena 1:2, Ilosvai Buzsora – FC Volóc 8:0, FC Dolha – FC Szerednye 0:4, Pisztraházai Meteor – FC Obolony 2:1.
Az alsó osztályban sajnos csonka fordulót játszottak, mivel az FC Ternovo és az FC Rahó egy nemzetközi labdarúgó-tornán vett részt. A 6. forduló eredményei: FC Hoverla – FC Kopány 3:0, FC Zolotarjevo – FC Mizshirja 3:2, FC Visk – FC Avangard 1:1, FC Nagybocskó – FC Vilhivci 0:2.