Kézilabda BL: nyeregben a Veszprém, bajban a Szeged

A Telekom Veszprém megsemmisítő, 41:27-es győzelmet aratott a Vardar Szkopje otthonában, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, vagyis gyakorlatilag eldöntötte a párharc végkimenetelét. A Veszprémmel ellentétben nehéz helyzetbe került a MOL-Pick Szeged együttese, miután hazai pályán 33:28-ra kikapott a címvédő THW Kieltől. A Motor Zaporizzsja kétgólos előnyt szerzett hazai pályán a fehérorosz Meshkov Breszt ellen, de így sem vár könnyű visszavágó az ukrán csapatra.

Lékai Mátéék semmit nem bíztak a véletlenre, már az első percektől fogva összeszedettebben, pontosabban kézilabdáztak, és rendkívül hatékony védekezéssel igyekeztek elejét venni a hazai támadásoknak, ha pedig mégis lövéshez jutott a Vardar, akkor ott volt a kapuban Rodrigo Corrales, aki védések egész sorával tette hozzá a magáét a remek veszprémi teljesítményhez. A félidőre már tízgólos volt a veszprémi előny, amihez a második játékrészben még négyet tett hozzá a magyar bajnok (27:41). A Veszprém még soha nem nyert ekkora különbséggel, és nem szerzett ennyi gólt a BL egyenes kieséses szakaszában. A Vardar pedig még soha nem kapott ennyi gólt hazai pályán, és otthon most először kapott ki ilyen nagy különbséggel a kétszeres BL-győztes észak-macedón csapat.

Az első játékrészben 21 gólt kapott a MOL-Pick Szeged, miközben csak 13-at szerzett, tehát a magyar együttes védekezése csődöt mondott, de ami még nagyobb baj, hogy támadásban is rendkívül lassú, kiszámítható és pontatlan volt. Bánhidi Bencéhez nagyon ritkán jutott el labda, főképp azért is, mert a hazaiak beállóját 19 perc alatt kétszer kiállították. Az első félidő végén már nyolc góllal vezetett a BL-címvédő (13:21). A második játékrészben valamelyest javult a szegediek játéka, a németeké pedig romlott, így ötgólosra csökkent a hazai csapat hátránya (28:33). A kieséses szakaszban először kapott ki hazai pályán a Kieltől a Szeged, amely ezzel rendkívül nehéz helyzetbe került a jövő szerdai visszavágót illetően.

A Motor Zaporizzsja a fehérorosz Meshkov Bresztet fogadta hazai pályán, és az első játékrész végére már 15:12-re vezetett az ukrán bajnok. A Motor legeredményesebb játékosai a hat gólig jutó litván Malasinskas és a négy gólt szerző fehérorosz Puhouszkij voltak. A mérkőzést 32:30-ra nyerték az ukránok, de a továbbjutás sorsa a fehéroroszországi visszavágón fog eldőlni.