Kiesett a BL-ből, az Európa-liga csoportkörben folytatja a Dinamo

A labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásának visszavágóján a Dinamo Kijev döntetlent játszott Salzburgban, ezzel kiesett, és az Európa-liga csoportkörben folytathatják. A Young Boys idegenben nyert a török Galatasaray ellen, így a svájci klub vívta ki a szereplés jogát a BL-főtáblán. Szintén a legrangosabb kupában játszhat a Malmőt kiejtő Sparta Praha.

A BL-rájátszásának első mérkőzésén sima vereséget szenvedett a Dinamo Kijev a Salzburg ellen. A lengyelországi Lublinban rendezett találkozón a 29. percben szereztek vezetést a vendégek, majd az 50. percben sikerült megduplázni az előnyt. Több gól ezután már nem esett a találkozón, így az osztrákok ezzel magabiztosan várhatták a hazai visszavágót.

A Red Bull Arénában rendezett találkozón a 12. percben szerzett vezetést a hazai együttes, Kjaergaard passza után Daghim volt eredményes (1–0). Viszonylag gyorsan egyenlített a Dinamo Kijev, Taras Mikhavko beadására Vladiszlav Vanat érkezett és talált be az osztrákok kapujába (1–1). A második játékrészben már nem született több gól, de a mérkőzés komolyságát mutatja, hogy a kijeviek öt sárgával zárták a találkozót. A Salzburg 3–1-es összesítéssel jutott tovább, és a csoportkörben folytathatják. A Dinamo Kijev az Európa-liga főtáblán lesz érdekelt a továbbiakban.