Kisorsolták a férfi kézilabda Eb csoportjait

Szerző: | 2022.01.12., 12:24 | Sport

A csütörtökön kezdődő magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportbeosztása és programja.


    A csoportbeosztás:
A csoport (Debrecen, Főnix Aréna): Szlovénia, Dánia, Észak-Macedónia, Montenegró
B csoport (Budapest, MVM Dome): Magyarország, Portugália, Izland, Hollandia
C csoport (Szeged, Pick Aréna): Horvátország, Szerbia, Franciaország, Ukrajna
D csoport (Pozsony, Ondrej Nepela Arena): Németország, Ausztria, Fehéroroszország, Lengyelország
E csoport (Pozsony, Ondrej Nepela Arena): Spanyolország, Svédország, Csehország, Bosznia-Hercegovina
F csoport (Kassa, Steel Arena): Norvégia, Szlovákia, Orosz csapat, Litvánia

    A csoportkör programja:
    január 13., csütörtök:

    1. forduló:
Spanyolország-Csehország 18.00
Szlovénia – Észak-Macedónia 18.00
Szerbia-Ukrajna 18.00
Orosz csapat-Litvánia 18.00
Svédország – Bosznia-Hercegovina 20.30
Norvégia-Szlovákia 20.30
Magyarország-Hollandia 20.30
Dánia-Montenegró 20.30
Horvátország-Franciaország 20.30
    január 14., péntek:

    1. forduló:
Németország-Fehéroroszország 18.00
Portugália-Izland 20.30
Ausztria-Lengyelország 20.30
    január 15., szombat:

    2. forduló:
Szlovákia-Litvánia 18.00
Észak-Macedónia – Montenegró 18.00
Franciaország-Ukrajna 18.00
Csehország – Bosznia-Hercegovina 18.00
Spanyolország-Svédország 20.30
Dánia-Szlovénia 20.30
Norvégia-Orosz csapat 20.30
Horvátország-Szerbia 20.30
    január 16., vasárnap:

    2. forduló:
Magyarország-Portugália 18.00
Németország-Ausztria 18.00
Izland-Hollandia 20.30
Fehéroroszország-Lengyelország 20.30
    január 17., hétfő:

    3. (utolsó) forduló:
Horvátország-Ukrajna 18.00
Orosz csapat-Szlovákia 18.00
Szlovénia-Montenegró 18.00
Spanyolország – Bosznia-Hercegovina 18.00
Dánia – Észak-Macedónia 20.30
Norvégia-Litvánia 20.30
Franciaország-Szerbia 20.30
Svédország-Csehország 20.30
    január 18., kedd:

    3. (utolsó) forduló:
Magyarország-Izland 18.00
Németország-Lengyelország 18.00
Portugália-Hollandia 20.30
Fehéroroszország-Ausztria 20.30

    A középdöntő csoportbeosztása:
I. csoport (Budapest): A1, A2, B1, B2, C1, C2
II. csoport (Pozsony): D1, D2, E1, E2, F1, F2

    A középdöntő programja:
    január 20., csütörtök:

    1. forduló:
A1-B1, C1-B2, D1-E1, F1-E2, A2-C2, D2-F2
    január 21., péntek:

    2. forduló:
D1-F2, F1-E1, D2-E2
    január 22., szombat:

    2. forduló:
A2-B2, C1-B1, A1-C2
    január 23., vasárnap:

    3. forduló:
D2-F1, E1-F2, D1-E2
    január 24., hétfő:

  3. forduló:
A2-C1, B1-C2, A1-B2
    január 25., kedd:

    4. (utolsó) forduló:
E2-F2, D2-E1, D1-F1
    január 26., szerda:

    4. (utolsó) forduló:
B2-C2, A2-B1, A1-C1
    Kezdési időpontok: 15.30, 18.00 és 20.30

    A döntő hétvége programja (Budapest):
    január 28., péntek:

az 5. helyért 15.30
elődöntők 18.00 és 20.30
    január 30., vasárnap:

a 3. helyért 15.30
döntő 18.00

Forrás: MTI

Pin It on Pinterest

Share This