MTK

Kisvárdán győzött az MTK, ismét botlott a Vidi

Tovább tart a Ferencvárost tisztes távolságból üldöző MOL Fehérvár rossz szériája, mivel a magyar labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában csupán döntetlenre futotta az erejükből a Pintér Attila által irányított Mezőkövesd ellen. A másik keddi találkozón az éllovasok ellen remeklő Kisvárda FC a dobogóért folytatott csatában kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az MTK Budapest együttese ellen. Az angol Premier League 22. fordulójában a Manchester United 9:0-ra kiütötte a Southampton gárdáját, de így sem vette át az első helyet a két meccsel kevesebbet játszó Manchester City csapatától. Az Olasz Kupa elődöntőjének első mérkőzésén a Juventus 2:1-re nyerni tudott az Inter vendégeként, így nyugodtabban várhatják a torinói visszavágót a Zebrák.

Az MTK Budapest Schön Szabolcs és Varga Roland góljaival 2:0-ra megverte idegenben a Kisvárda FC csapatát, így a szabolcsiakat megelőzve feljöttek a harmadik helyre. A fővárosi kék-fehéreknek még az is belefért, hogy a 47. percben Miovski büntetőt rontott. Hiába játszott jobban az első félidőben a Kisvárda, ezúttal kimaradtak a helyzetek, és elszenvedték első vereségüket a „tavaszi” szezonban. A hazaiak kárpátaljai hátvédje, Hei Viktor végig a pályán volt. A MOL Fehérvár gólnélküli döntetlent játszott hazai pályán a Mezőkövesd ellen, így akár tizenhárom pontos hátrányba is kerülhetnek az FTC-vel szemben, ha a listavezető győzni tud Újpesten. A Mezőkövesd veszélyesebb támadásokat vezetett, mint a hazai csapat, de a gólszerzés egyik gárdának sem jött össze. A nagyszőlősi Vajda Sándor a 46. percben lépett pályára Nagy Dániel helyén, és aktívan kivette részét a mezőkövesdiek támadásaiból. A Vidi már csak négy ponttal előzi meg a harmadik helyezett MTK Budapestet, ráadásul a székesfehérváriak a hétvégén a Fradi vendégei lesznek.

Az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában igazi gólfiesztát rendezett a Manchester United, miután már a 2. percben emberelőnybe kerültek. Az első félidő után 4:0-ra vezettek a Vörös Ördögök, a 71. percben pedig már 6:0 volt az állás. A 86. percben kettős emberhátrányba kerültek a vendégek, ami után még háromszor beköszöntek a hazaiak. A Manchester United 9:0-s kiütéses győzelmet aratott, és őrzi második helyét a tabellán.

Az Inter már a 9. percben vezetést szerzett Martinez góljával a Juventus ellen, az Olasz Kupa elődöntőjében, de Cristiano Ronaldo duplájával fordítottak a Zebrák, és 2:1-re megnyerték az első párharcot. Az elődöntő másik ágán a Napoli és az Atalanta küzdhet meg a döntőbe jutásért.