Kiütéses Barca-győzelem, kiszenvedett Fradi-siker

A spanyol labdarúgó La Liga 28. fordulójában a Mallorca otthonában vendégszerepelt az FC Barcelona, és a katalánok négygólos kiütéses győzelmet arattak.

A listavezető Ferencváros az OTP Bank Liga 29. fordulójában a Kisvárdát fogadta, és egy hatalmas kapushibát követően szerezték meg a győztes gólt a fővárosi zöld-fehérek. A Fradiban a munkácsi Igor Haratyin, a Kisvárdában pedig az alsókerepeci Hei Viktor is végigjátszotta a találkozót. A kieső helyen tanyázó Debreceni VSC a dobogóért küzdő Puskás Akadémiát fogadta, a fordulatos mérkőzésen 2:2-es döntetlen született. Az ungvári Nagy Sándor ezúttal nem került be a Loki kezdőcsapatába, az izsnyétei Kusnyír Erik viszont végig a pályán volt, a munkácsi Jurij Habovdát pedig a 62. percben cserélte le a DVSC mestere. A zalaegerszegi kiesési rangadón a Paks szerezte meg a vezetést, majd a ZTE támadója, Bobál Gergely mesterhármast szerzett, így 3:1-re vezetett a hazai alakulat. A paksiaknak ismét sikerült a feltámadás, előbb Böde Dániel szépített büntetőből, majd a 92. percben Baloghnak sikerült kiegyenlítenie.

A német Bundesliga 31. fordulójában Sallai Roland találatával sikerült pontot szereznie a Freiburgnak a Wolfsburg vendégeként. A Dinamo Kijev kétgólos győzelmet aratott a Zorja Luhanszk vendégeként, így a fővárosiak feljöttek a tabella második helyére az ukrán Premier Liga tabelláján.

A spanyol La Liga 28. fordulójában:

Mallorca – Barcelona 0:4 (Vidal 2., Braithwaite 37., J. Alba 69., Messi 93.)
Espanyol – Alaves 2:0 (Bernardo 45+3, Wu Lei 47.)
Celta Vigo – Villareal 0:1 (Trigueros 91.)

A magyar OTP Bank Liga 29. fordulójában:
Ferencvárosi TC – Kisvárda 1:0 (Sigér 75.)
Debreceni VSC – Puskás Akadémia 2:2 (Adenji 6., 63. és Knezevic 32., van Nieff 57.)
Zalaegerszegi TE – Paks 3:3 (Bobál 34., 50., 62. és Könyves 12., Böde 79., Balogh 92.)

A német Bundesliga 31. fordulójában:
Düsseldorf – Borussia Dortmund 0:1 (Haaland 95.)
Hertha BSC – Frankfurt 1:4 (Piatek 24. és Dost 51., Silva 62., 86., N’Dicka 68.)
Köln – Union Berlin 1:2 (Cordoba 92. és Friedrich 39., Gentner 67.)
Paderborn – Werder Bremen 1:5 (Sabiri 66. és Klaassen 20., 39., Osako 34., Eggestein 59., Fullkrug 92.)
Wolfsburg – Freiburg 2:2 (Weghorst 14., 27. és Holer 43., Sallai 46.)
Bayern München – Mönchengladbach 2:1 (Zirkzee 26., Goretzka 86. és Pavard 37. – öngól)

Az ukrán Premier Liga 26. fordulójában:

Felsőház:
Zorja Luhanszk – Dinamo Kijev 1:3 (Jurcsenko 54. – büntetőből, és Bujalszkij 71., De Pena 75., Cigankov 96.)

Alsóház:
Mariupol – Vorszkla Poltava 1:1 (Topalov 74. és Yakubu 59.)
Olimpik Donyeck – FK Lviv 2:0 (DoCouto 53., 83.)

Az Olasz Kupa elődöntőjének szombati visszavágóján a Napoli 1:1-es döntetlent játszott hazai pályán az Interrel, így mivel az első mérkőzésen 1:0-ra győztek idegenben, a Napoli lesz a Juventus ellenfele a döntőben. A találkozón az Inter már a 2. percben megszerezte a vezetést Eriksen révén, de a 41. percben Mertens egyenlített, a második játékrészben pedig már nem változott az eredmény.